3. Левски води с 1:0 на почивката, Гара вкара и на ЦСКА

Левски води с 1:0 на почивката, Гара вкара и на ЦСКА

Равностойни първи 45 минути на „Васил Левски”

Отборът на Левски води на ЦСКА с 1:0 след 45 минути игра в 126-ото вечно дерби. Двата отбора играят сравнително равностойно, но „сините” успяха да накажат една грешка в отбраната на съперника и да открият резултата. В герой се превърна Гара Дембеле, който е неудържим за червената защита до момента.

ЦСКА започна по-навито и отправи първия удар в срещата в 7-ата минута, когато Маркиньос стреля силно по диагонала, но топката срещна външната страна на мрежата. Левски от своя страна прие играта в своята половина, но разчиташе на бързи контраатаки и при една от тях можеше да открие резултата.

В 17-ата минута Жоазиньо бе изведен от Йовов сам срещу Караджов, но стреля много слабо и топката срещна краката на вратаря, след което бе избита пред погледа на вече разочарования бразилец.

„Армейците” сътвориха най-добрата си атака в 30-ата минута. След дълго разиграване топката попадна в Димитър Илиев, който бе с гръб към вратата. Пловдивчанинът обаче успя да я запази, след което я чукна към връхлитащия Маркиньос, който стреля силно с десния крак, но Георги Петков се намеси блестящо и спаси сигурен гол.

Така се стигна до 39-ата минута, когато почти от нищото Левски успя да поведе в резултата. Изритана от вратаря топка не бе посрещната добре от Виданов, след което Гара Дембеле се пребори с Акуаро в наказателното поле и от въздуха простреля Караджов за 1:0, като при този резултат завърши и първата част.

ЦСКА: Караджов, Виданов, Акуаро, Попов, Дечев, Янчев, Галчев, Гранден, Делев, Маркиньос, Илиев

Левски: Петков, Минев, Иванов, Милиев, Мюлдер, Гаджев, Тасевски, Йовов, Младенов, Жозиньо, Дембеле