3. Левски води на Металург (Скопие) с 2:0 след 45 минути игра

Левски води на Металург (Скопие) с 2:0 след 45 минути игра

Левски води на Металург (Скопие) с 2:0 след първото полувреме на контролата между двата тима, която се играе на „Герена”, предаде репортер на Novsport.com. Головете за „сините” отбелязаха Георги Христов в 30-ата и Зе Соарес в 44-ата минута на мача.

Проверката започна с минута мълчание в почит за загиналите български туристи в Охридското езеро.

Шампионът на България бе по-добрият отбор през първата част. В 17-ата минута Йовов удари гредата след силен шут.

Последва най-сериозното положение за гостите от Скопие, като Рутевски стреля, но Димитров успя да отбие в корнер.

Първият гол в срещата отбеляза Георги Христов в 30-ата минута. Той получи пас от Христо Йовов, след което прехвърли вратаря Манчевски за 1:0.

Минута преди края на полувремето Зе Соарес направи 2:0. Бразилецът стреля слабо, но Манчевски не се намеси добре и топката влезе в мрежата.

Защитникът на Левски Юсеф Рабех се контузи и бе принудително заменен от Елин Топузаков още през първата част. Травмата на мароканеца е в глезена, който бе наложен незабавно с лед.