3. Левски трябваше да трепери в края срещу Калиакра след две грешки на Пламен Илиев (видео+снимки)

„Сините” бият с 3:2 на „Герена”, Садула със страхотен гол

Отборът на Левски отново се върна на пътя на победата, след като днес се наложи с 3:2 над тима на Калиакра. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 10-ия кръг на родната „А” група.

Страхотен мач за Левски направи капитанът Владимир Гаджев, а Сьорд Арш отново бе безличен. Със страхотен гол за гостите се отчете футболистът на ЦСКА, който играе под наем в Калиакра – Четин Садула. Стражът на столичани – Пламен Илиев, пък допусна две ужасяващи грешки в хода на двубоя, които доведоха и до двете попадения на каварненци.

Иначе двубоят започна с летящ старт за „сините”, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Грийн центрира към левия фланг, където Калво овладя, премина през Петров и с удар по земята в близкия ъгъл даде преднина на "сините".

След попадението домакините продължиха да владеят инициативата и 2 минути по-късно Младенов можеше да изравни, след като засече с глава центриране на отляво, но топката срещна крака на Детелин Димитров и излезе в корнер.

Така дойде 18-ата минута, когато Четин Садула шутира мощно от около 25 метра, Пламен Илиев не прецени добре траекторията на топката и тя мина между ръцете му – 1:1.

Веднага след гола Левски вдигна още повече оборотите и в 22-ата минута Милиев засече с глава центриране на Гаджев, но Цецо Димитров показа страхотен рефлекс и изби кълбото в напречната греда.

Стигна се и до 26-ата минута, когато
Мулдер центрира в пеналта, Цецо Димитров изчисти слабо на дъгата, където Гаджев върна кълбото в пеналта, то се удари в крака на Петров и стигна в Младенов, който на празна врата не сбърка за 2:1.

След това попадение двата тима намалиха темпото и до края на полувремето зрителите на видяха повече голове.

Втората част също стартира с натиск на столичани и два неточни удара на Арш и Гаджев. В 53-ата минута пък, Цветков намери Гаджев в центъра, капитанът на „сините” направи страхотен рейд и копна топката над плонжиралия Цветан Димитров за 3:1.

След това попадение домакините се успокоиха и дадоха шанс на Калиакра да организира няколко атаки към вратата на Пламен Илиев. В 56-ата минута Раденцов шутира от дистанция, но не можа да намери целта, а в 62-ата примерът му последва и Яшар.

В 88-ата минута гостите все пак успяха да върнат още един гол, след като Пламен Илиев не успя да изчисти добре една топка, която попадна в краката на резервата Хронец, който почти от центъра прехвърли стража на столичани за крайното 2:3.