3. Левски стартира сезона с трудна победа над "акулите" на Херо (снимки)

Левски стартира сезона с трудна победа над "акулите" на Херо (снимки)

Единственото попадение за "сините" на "Герена" отбеляза Базил де Карвальо

Отборът на Левски победи Черноморец с минималното 1:0 в мач от първия кръг на „А” група. Единственото попадение на стадион „Георги Аспарухов” отбеляза Базил де Карвальо в 65-ата минута.

Тимът, воден от Илиан Илиев привидно държеше инициативата през първото полувреме. „Сините” имаха преимущество във владението на топката, но трудно достигаха до голови ситуации. От своя страна възпитаниците на Димитър Димитров се бранеха организирано и дебнеха всяка възможност за контраатака чрез бързоногите Утара, Нлундулу и Яник Боли.

Най-сериозната опасност пред вратата на Стоян Колев преди почивката бе удар с глава на Димитър Везалов, който засече центриране от корнер. Бившият фуболист на Берое затрудни максимално стражът на бургазлии, който обаче с красив плонж успя да достигне до топката и да я избие с върха на пръстите си.

На няколко пъти своя мерник пробва и Базил де Карвальо, но без успех.

При една от най-опасните контраатаки на гостите пък Утара размина като на шега Башлиев, след което нахлу отляво в наказателното поле на „сините” и центрира към Яник Боли. Последва удар от малък ъгъл, който обаче бе избит с мъка от Пламен Илиев.

Втората част започна вихрено като и двата отбора си размениха по едно много сериозно положение още в началните минути.

В 48-ата минута Яник Боли напредна уверено по дясното крило и с хубав пас успоредно на голлинията намери Утара, който от няколко метра направи непростим пропуск, пращайки топката високо над напречната греда.

Две минути по-късно след хубава атака на домакините топката се озова в краката на Влади Гаджев, който стреля технично от петнайсетина метра, но нацели лявата сглобка на вратата на Черноморец.

Постепенно „сините” атаки започнаха да стават все по-опасни. На няколко пъти Марсиньо не успя да засече прекрасни центрирания на Симеон Райков и Роман Прохазка.

В 65-ата минута обаче Базил де Карвальо бе безпощаден след като засече с глава центриране отляво и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Стоян Колев.

До края на срещата домакините затегнаха обръча около наказателното поле на Черноморец, но така и не успяха да увеличат крехката си преднина, след като пропуски направиха Симеон Райков и влезлият като резерва Христо Йовов.

В самият край на мача обаче Яник Боли можеше да сюрпризира неприятно „сините”, след като бе оставен да си овладее топката в наказателното поле и да си я нагласи на десния крак. Последвалия удар обаче премина на сантиметри встрани от лявата греда.

По този начин отборът на Левски започна новия сезон в „А” група с победа, записвайки първи три точки в актива си. Момчетата на Димитър Димитров пък си тръгват с празни ръце от „Герена”, но се представиха достойно и показаха, че на грандовете няма да им бъде лесно срещу тях и през новия сезон.