3. Левски спечели с класика последната си контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски спечели с класика последната си контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Карвальо вкара два и изпусна дузпа, Гари Родригес със силен мач срещу Видима-Раковски

Левски спечели с класическото 3:0 последната си контрола преди старта на пролетния полусезон от българската „А” футболна група.

Възпитаниците на Илиан Илиев надиграха без особени затруднения Видима-Раковски на тренировъчния терен №2 на „Герена” в спаринг, който предизвика сериозен зрителски интерес отстрана на „сините” фенове.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

През първото полувреме те станаха свидетели на две попадения, дело на голмайстора на тима през есенния дял Базил де Карвальо, който можеше да оформи и хеттрик още преди почивката, но пропусна да се разпише от дузпа.

Бившият нападател на Локомотив (Пловдив) откри резултата в 11-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на възстановения Криставао Рамос, но само пет по-късно пропусна да удвои от дузпа.

Тя бе отсъдена за игра с ръка на бранител на гостите след изпълнение на пряк-свободен удар отстрана на Владимир Гаджев, ала Де Карвальо изпълни несериозно наказателния удар и прати топката на вратата от 11 метра.

Той обаче успя да се реабилитира за пропуска си в 20-ата минута, когато за втори път в срещата засече с глава центриране на Рамос и даде преднина от две попадения на Левски.

До края на полувремето „сините” не успяха да стигнат до ново попадение, но отлично впечатление с играта си по левия фланг оставиха новото попълнение Гари Родригес и крайния бранител Нуно Пинто, които бяха в основата на почти всички по-опасни положения на столичани.

През второто полувреме наставникът на „сините” пусна в игра 11 футболисти, като неизползвана резерва остана единствено младият Антонио Вутов.

Така темпото на игра логично поспадна и единственото попадение, паднало след почивката, бе дело на Стефан Крачунов, който четвърт час преди края засече топката в собствената си врата след центриране на Илиян Йорданов.

Десет минути преди края резервата Христо Йовов разтресе вратата на гостите с мощен шут от границата на наказателното поле, с който си спечели овациите на публиката.

Така „сините” загряха с успех за гостуването на Черноморец в Бургас след седмица, когато ще стартира втория дял от родната „А” група.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

ВИЖТЕ СЕКТОР "А" НА СТАДИОН "ГЕОРГИ АСПАРУХОВ" 20 ДНИ СЛЕД ВЗРИВА

Съставите на двата тима:

Левски: 23. Пламен Илиев, 2. Дъстли Мулдер, 13. Димитър Везалов, 55. Йордан Милиев, 28. Нуно Пинто, 4 . Станислав Ангелов (к), 77. Стефан Велев, 16. Кристовао Рамос, 45. Владимир Гаджев, 11. Гари Родригес, 19. Базил де Карвальо;
През второто полувреме в игра се появиха: 89. Михаил Иванов, 7. Милен Василев, 8. Роман Прохазка, 3. Ромен Ели, 9. Жоао Силва, 25. Даниел Димов, 10. Христо Йовов, 18. Борислав Цонев, 22. Илиян Йорданов, 24. Александър Любенов, 6. Орлин Старокин, 29. Рене Михелич, 32. Радослав Цонев и 35. Пламен Димов;
Старши-треньор: Илиан Илиев

Видима-Раковски: 69. Николай Митев, 20. Мартин Василев, 3. Михаил Минков, 25. Стефан Крачунов, 4. Павлин Иванов, 14. Максим Стойков, 17. Димитър Коларов, 5. Георги Стойчев (к), 7. Кристиян Кожухаров, 10. Ангел Русев, 11. Атанас Любенов;
Резерви: 16. Алекс Конов, 24. Иван Велев, 13. Никола Яначков, 6. Иван Мекиков, 21. Благомир Мастагарков, 8. Калоян Ангелов, 22. Христо Христов, 9. Окан Якубов, 19. Емил Гиев, 23. Владимир Красимиров;
Старши-треньор: Димитър Тодоров

Зрители: 1000

НА ЖИВО: Крумовград - ЦСКА 1948, състави

Крумовград приема ЦСКА 1948 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство

Александра Жекова ще е спортен психолог на юношеските национални гарнитури от U15 до U19

Световната и европейска шампионка по сноуборд, коуч и ментор на млади спортисти Александра Жекова се присъединява към екипа от експерти на БФС

Десподов: Губим трета поредна среща и е ясно, че трябва да реагираме

Българското крило Кирил Десподов направи добър мач за ПАОК, но тимът снощи претърпя поражение с 0:1 на свой терен от ФКСБ

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота