3. Левски София с дебютна победа в приятелските мачове със София Запад (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” стигнаха до първи успех в зала „Христо Ботев” след дузпи

Превърналият се в традиция благотворителен мач между част от професионалистите на Левски и отбора на най-голямата фен фракция на „сините” – София Запад завърши с победа на представителния тим, предаде репортер на Novsport.com.

След като в последните две издания на приятелския двубой професионалистите неизменно претърпяваха поражения, този път се поздравиха с успех след равенство 4:4 в редовното време и точен мерник при дузпите.

В отсътвието на Илиан Илиев, настaвник на отбора бе неговият помощник Николай Митов. "Синята" легенда Георги Иванов - Гонзо, пък не се включи в мача, както се смяташе по-рано.

Орлин Старокин изведе своя тим напред в резултата след две попадения в 10-ата и 16-ата минута, а минута по-късно Стоичков придаде класическо изражение на резултата.

Капитанът на София Запад Нестеров обаче намали на 1:3 две минути преди края на редовните 20 за първата част, като при този резултат прозвуча и последният съдийски сигнал.

Второто полувреме започна със самостоятелно изработено попадение на Станислав Ангелов 5 минути след почивката, което накара тима на София Запад да смени вратаря си с полеви футболист, който играеше последен в защита и изпълняваше функциите и на страж.

Промяната в тактиката даде резултат и футзал тимът натисна здраво професионалистите като стигна до три безответни гола, последният от които бе отбелязан секунди преди края на мача.

Първо Иванов бе точен за 2:4 в 9-та минута, а в 17-ата Костов резлизира за 3:4. В последната минута Велев оформи крайното 4:4 след бърза комбинация.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които професионалистите показаха по-здрави нерви и не допуснаха грешка, докато отборът на София Запад пропусна при първото изпълнение, чрез Шутев.

По трибуните присъстваха близо 500 фенове, които платиха по 2 лева за билет. Събраните средства отиват за лечението на привърженика на "сините" Любомир Тодоров, страдащ от коварна болест.

Състав на Левски:
1. Василев, 4. Ангелов (к) , 6. Старокин, 7. Лулев, 8. Попадийн, 10. Хубчев, 20. Стоичков, 17. Чаворски, 19. Димитров, 29. Манковски

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия