3. Левски смаза Черноморец, но би само с 1:0 в напрегнат мач на „Герена” (видео)

Левски смаза Черноморец, но би само с 1:0 в напрегнат мач на „Герена” (видео)

Единственото попадение вкара Дарко Тасевски в 72-ата минута

Отборът на Левски продължава с преследването си на лидера и шампион Литекс, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Черноморец (Бургас). Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 18-ия кръг на родната „А” група.

Новият вратар на столичани Пламен Илиев изигра втория си пореден мач със „синята” фланелка и отново не допусна гол в мрежата си, както го направи и миналата седмица срещу Локомотив (София). Лошата новина за домакините обаче е, че Гара Дембеле получи жълт картон и ще пропусне гостуването на Калиакра следващия кръг.

Двубоят започна на бързи обороти, а гостите можеха да открият резултат още в 4-та минута, когато при една контраатака Крумов премина през Видович и върна към дузпата за Савио, но в последния момент Мулдер изби в корнер. Последваха разочароващи удари на Йовов и Гаджев, които излязоха в аут, а чистите положения пред двете врати така и не идваха.

След преполовяването на първата част „сините” натиснаха здраво своя съперник и в 22-ата минута Тасевски бе близо до гола, но ударът му не намери целта. В следващата атака отбраната на Черноморец подари топката на македонеца, който шутира с десния крак от около 10 метра, но право в тялото на Борел.

С течение на времето преимуществото на столичани ставаше все по-ясно изразено, а „акулите” разчитаха единствено на контраатаки, за да притесняват младия Пламен Илиев. В 39-ата минута Гаджев проби през центъра и стреля по земя от около 20 метра, ала стражът на бургазлии се разтегна максимално и изчисти в ъглов удар.

В последните пет минути натискът на Левски стана ужасяващ и изстрели на Милиев и Тасевски преминаха много близо до вратата на гостите. В даденото от рефера продължение Дембеле свали с гърди за Тасевски в пеналта, Дарко шутира с десния крак, ала вратарят на Черноморец отново спаси.

Гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира с натиск на Левски и в 48-ата минута Дембеле стреля по земя с десния крак, но ударът му бе много слаб и не затрудни стража на „акулите”. 4 минути по-късно Гаджев отправи същинска бомба от около 25 метра, ала за негово съжаление кълбото облиза напречната греда и излезе в аут. В следващата акция пък Йовов навлезе в пеналта и върна към дузпата за Тасевски, който обаче шутира над вратата.

След това положение гостите започнаха да накъсват играта с тактически нарушения в центъра на терена. В 56-ата минута Паланков опита късмета си от далечна дистанция, ала ударът му бе много неточен. В 67-ата пък Тасевски свали с гърди за резервата Александров, който стреля силно с десния крак, но право в обятията на Борел.

Така се стигна до 72-ата минута, когато териториалното и игрово преимущество на домакините даде резултат. Тогава Йовов центрира от корнер, Димов отклони с глава за Тасевски, който от няколко метра с коляно изведе Левски напред – 1:0.

След гола домакините се прибраха в половината си и опитаха да убият темпото на мача, докато „акулите” вече трябваше да опитват да бележат попадения. Това се отрази и на темпото на игра, а нарушенията в центъра на терена продължиха. В 88-ата минута Сашо Александров отне в центъра и напредна бързо, след което стреля силно с десния крак, ала топката премина много близо до лявата греда на Борел.

Нов гол до края на двубоя обаче не падна и така Левски се наложи над Черноморец с минималното 1:0.

След победата „сините” се намират на 2-о място във временното класиране с актив от 38 точки, на 8 зад лидера Литекс. Гостите от Бургас пък са 6-и с 29 пункта.

Фотогалерия от мача можете да видите ТУК.