3. Левски се разходи в Андора за 5:0 и вече мисли за ФК Баку

Левски се разходи в Андора за 5:0 и вече мисли за ФК Баку

Левски победи Санта Жулия с 5:0 в срещата реванш между двата тима от 2-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Преди седмица българският шампион надделя с 4:0 и така българският шампион продължава напред с общ резултат 9:0.

На два пъти точен за „сините” бе Мариян Огнянов (22’ и 40’), Христо Йовов добави още едно попадение през първата част (34’). През второто полувреме на таблото се разписаха юношите на клуба Иван Цачев (83’) и Александър Киров (87’). В следващия кръг Левски ще се изправи срещу шампиона на Азербайджан ФК Баку.

Мачът в Андора започна спокойно като в първите 10-ина минути нямаше опасности пред двете врати. „Сините” започнаха да диктуват събитията на терена след това, като младият нападател на тима Исмаил Иса на 3 пъти пропусна да порази мрежата на Пургос.

В 22-ата минута се стигна до логичното – 1:0 в полза на Левски. Владимир Гаджев центрира в наказателното поле, най-съобразителен след разбъркването бе Мариян Огнянов и откри резултата.

В 34-ата минута Христо Йовов покачи на 2:0. Бижутера се освобождава отлично от двама защитници на Санта Жулия и с прецизен изстрел не оставя шансове на Пургос. Голът бе повторение на този, който Йовов отбеляза преди няколко години срещу френския гранд Олимпик (Марсилия).

Възпитаниците на Емил Велев продължиха с тоталния си натиск и стигнаха до 3-о попадение. В 40-ата минута Огнянов изпревари Гаджев и отклони коженото кълбо в мрежата на андорците, отбелязвайки второто си попадение в днешния мач.

В 44-ата минута българският шампион остана с 10 човека на терена, след като Иса вкара с ръка топката във вратата на домакините и главният съдия му показва втори жълт, респективно червен картон.

Така Левски вече спокойно може да мисли за съперника си в 3-ия кръг на надпреварата – шампионът на Азербайджан ФК Баку, след общ резултат до момента 7:0.

През втората част Емил Велев замени на почивката Зе Соареса, а постепенно терена напуснаха Йовов и Юсеф Рабех. В игра се появиха Сашо Киров, Иван Цачев и Данчо Милиев. Цачев бе близо до гола в 60-ата минута, но не успя да преодолее стража на домакините.

Пургос показа изключителна класа в 72-ата минута, като не позволи на Огнянов да оформи своя хеттрик. Последваха нови фрапантни пропуски на Цачев и Огнянов, за да се стигне до 83-ата минута, когато шампионите вкараха за 4:0.

Сърмов стреля от дистанция, Пургос изби топката, която попадна в Миланов, десният защитник намери младия Цачев и той вкара четвъртия гол в полза на „сините”. 4 минути по-късно отново Миланов се отчете с асистенция, а голмайстор този път бе Сашо Киров с глава.

Така Левски победи Санта Жулия и в реванша, този път с 5:0. В следващия кръг тимът ще срещне ФК Баку.