3. Левски се разходи до Симитли за 2:1 над Септември в контрола (видео+снимки)

Левски се разходи до Симитли за 2:1 над Септември в контрола (видео+снимки)

Христов и Арш вкараха головете за "сините", Рисп се завърна в игра

Отборът на Левски записа трудна победа с 2:1 над втородивизионния Септември (Симитли) в контрола играна на стадион „Септември”, заради паузата в първенството за националните отбори. 1500 зрители видяха на живо хубав сблъсък, в който първото полувреме бе на много високо ниво.

Сьорд Арш откри резултата в полза на „сините” още в 4-та минута, а в 36-ата Стоянов изравни. В края на първото полувреме обаче, Христов бе точен, като това се оказа и последният гол в срещата.

В игра за столичани се завърна централният бранител Ларс Рисп, който лекуваше травма още от преди мача с Миньор. В сблъсъка със Септември Георги Иванов – Гонзо, даде шанс за изява и на трима юноши на Левски – Чаворски, Тонев и Ангелов, като първият се представи на много добро ниво и се понрави с изявите си.

Мачът започна с летящ старт за столичани, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, след като Младенов проби по десния фланг и върна за Тасевски на границата на пеналта, македонецът стреля, Арш подложи крак и направи 1:0 за „сините”

Веднага след попадението домакините натиснаха и в 8-та минута Дюлгеров можеше да изравни, но ударът му с глава след корнер бе избит от голлинията от бранител на гостите. Последваха няколко нови ъглови удара, които предизвикаха смут в пеналта на Левски, но гол в мрежата на Митрев така и не падаше.

В 12-ата минута пък, Арш получи в наказателното поле на Септември и стреля с десния крак, ала топката срещна дясната греда и излезе в аут. 120 секунди по-късно Стоянов шутира опасно, но Митрев внимаваше и спаси.

Така дойде 20-ата минута, когато Караканов засече с глава центриране от корнер, топката срещна дясната греда на Митрев, след което Лазаров не можа да я засече от 2 метра и стражът на Левски улови. Още в следващата атака Илиев стреля от границата на пеналта, ала стражът на столичани бе добре пласиран и спаси.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Лазаров проби по левия фланг и центрира ниско в наказателното поле, където нахлуващият Стоянов засече за 1:1.

Веднага след гола Левски вдигна оборотите и Младенов можеше да се разпише, след като стреля добре с левия крак, но Васев бе на място и улови. В самия край на полувремето обаче, в 44-ата минута, отбраната на домакините рухна за втори път. Тогава Арш получи в пеналта и стреля опасно, Васев спаси, но при добавката Тодор Христов не сбърка за 2:1.

На полувремето наставникът на Левски – Георги Иванов, пусна в игра Башлиев, Рисп, Иванов, Видович и Димов и изкара Цветков, Мулдер, Грийн, Старокин и Милиев.

Двата тима обаче започнаха доста по-бавно втората част, като столичани спокойно разиграваха в центъра на терена, докато домакините бяха плътно групирани в половината си и чакаха възможностите си на контраатака.

Първото по-интересно положение за втората част дойде в 60-ата минута, когато Димов центрира в наказателното поле, където влезлият преди няколко минути Чаворски стреля със задна ножица, ала кълбото премина малко над напречната греда на домакините.

В 68-ата минута пък, Младенов намери Христов на десния фланг, бившият халф на Берое центрира по земя, за Чаворски, който засече с десния крак, но от няколко метра стреля право в резервния вратар на домакините – Ганев. 180 секунди по-късно Тасевски шутира добре от около 25 метра, ала стражът на Септември пак бе на място и спаси.

В хода на полувремето Гонзо пусна в игра и другите си двама юноши – Тонев и Ангелов, които влязоха на местата на Тасевски и Младенов.

В 88-ата минута пък Попвасилев можеше да направи 2:2, но ударът му от границата на наказателното поле премина над вратата на Божидар Митрев.

До края на двубоя нови голове не паднаха и така Левски се наложи с 2:1 над тима на Септември (Симитли) в контрола.

Септември (Симитли) – Левски 1:2