3. Левски с минимален успех над Пирин в последния мач на Стойчо Стоев (ВИДЕО)

Левски с минимален успех над Пирин в последния мач на Стойчо Стоев (ВИДЕО)

Труден успех на "сините" в Благоевград след попадение на Александър Александров в края на първата част

Левски успя да победи с 1:0 Пирин в последния мач на Стойчо Стоев, който бе уволнен по-рано през седмицата от ръководството на отбора.

Двубоят от 34-ия кръг на "А" група игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград предложи изобилие от положения, спорни ситуации, попадение, червен картон и емоции, както на терена така и по трибуните.

Точките за Левски донесе бранителят Александър  Александров с попадение в добавеното време на първата част. Защитникът на "сините" беше изгонен в края на двубоя за втори жълт картон.

В началото на срещата имаше и напрежение по трибуните, като се стигна до сблъсък между фенове на Левски и органите на реда. Ситуацията обаче бе бързо овладяна, но двама полицаи и един фен на "сините" бяха откарани в болница с наранявания.

Срещата започна мудно и в началните минути не се стигна до опасности пред двете врати. Водеше се повече битка в средата на терена и изобилстваха единоборствата. Опасна атака за Пирин завърши с извеждащ пас към Маркиньос, но Йоргачевич внимаваше и се хвърли в краката на бразилеца с български паспорт и предотврати опасната ситуация. При ситуацията домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Вихрен Манев прецени, че такава няма.

В самия край на първата част  Александър Александров вкара за 1:0 с глава след добавка. Бедоя стреля от свободен удар, а Костов първоначално спаси избивайки топката, но централният защитник на "сините" бе най-съобразителен в наказателното поле и даде аванс на своите. След попадението голмайсторът и целия отбор на Левски отиде при своя треньор в знак на уважение.

През втората част "орлетата" дадоха всичко от себе, за да стигнат поне до равенство, но това така и не се случи след серия от пропуски. Левски също имаше 2-3 положения за гол,  с които можеха да решат всичко в срещата преди края и, но и те бяха пропуснати.

В 52-ата минута се стигна до най-дискусионната ситуация в срещата, когато хубава атака на "орлетата" завърши с карамбол в наказателното поле на Левски. При него най-съобразителен бе Дюлгеров, който пръв стигна до топката, но падна на тревата, покосен от вече пуснатия шпагат на Минев. Вихрен Манев прецени, че контактът между двамата футболисти не е достатъчен за отсъждане на наказателен удар и подмина ситуацията, което изнерви домакините.

В края на срещата голмайсторът Александър Александров бе изгонен след втори жълт картон и респективно червен и така "сините" доиграха срещата с човек по-малко. Това обаче не им попречи да вземат трите точки в мача и по този начин да изпратят Стойчо Стоев с победа.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение