3. Левски рухна 0:3 в Ларнака след скандален червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски рухна 0:3 в Ларнака след скандален червен картон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалски наглец изгони Живко Миланов, "сините" удържаха само до 66-та минута

Левски загуби с 0:3 гостуването си на АЕК Ларнака от втория предварителен кръг на Лига Европа. Огромна заслуга за поражението на "сините" има съдията Тиаго Мартинс. Португалският наглец изгони незаслужено Живко Миланов в добавеното време на първата част и по този начин удари рамо на пълния с негови сънародници кипърски тим. АЕК се възползва от подаръка и след почивката вкара три гола за 8 минути. Разписаха се Яну (66), Раул (70) и Евел (74).

Реваншът е следващата седмица в София.

Двубоят в Ларнака стартира с изключително неприятни сцени по трибуните. „Сините“ привърженици бяха провокирани и се стигна дори размяна на удари. В конфронтацията се включиха и сюардите на стадион „АЕК Арена“. Екшънът продължи няколко минути. За щастие мелето бързо бе спряно и няма пострадали.

На терена, Левски първи стигна до голово положение. В 6-ата минута Алар, който за пръв път стартира като титуляр, беше изведен зад защитата от Давине Мариани. Нападателят стреля и само блестящата намеса на вратаря Тоньо Рамирес не позволи на австриеца да открие резултата. В 12-ата Акоран разби главата на Горанов при борба за висока топка. Защитникът беше превързан и продължи мача.

Нова отлична намеса на Рамирес спаси АЕК в 23-ата минута. Хали Тиам получи топката от Спанислав Иванов и я насочи в горния ляв ъгъл, но стражът не позволи тя да влезе в мрежата му.

В следващите няколко минути реферът вдигна общо четири жълти картона - три за Левски и един за домакините. Това се оказа голям проблем за "сините"  защото още в първия възможен случай Тиаго Мартинс се възползва и ги остави с 10 души на терена. Миланов влезе твърдо в единоборство с Касес, който преигра и бившият национал на България беше изгонен несправедливо.

На почивката треньорът на Левски Петър Хубчев реагира с две промени. Вместо Алар и Каргас на терена се появиха Юруков и новото попълнение Насиру Мохамед.

Четири минути след подновяването на играта Луис Састре можеше да открие. Той преодоля Иван Горанов отдясно и отправи диагонален изстрел, но топката премина опасно покрай гредата. Минута по-късно Иван Тричковски нахлу в наказателното поле и подаде към Ектор Евел. Холаднецът опита удар, но вратарят Миятович спаси.

"Сините" отговориха с шут на Паулиньо, който преодоля двама съперникови играчи, но прати топката в ръцете на Рамирес. В 65-ата минута Миятович демонстрира страхотен рефлекс и спаси удар на Яна. Секунди по-късно домакините вкараха. Яну беше изпуснат от защитата на Левски и с техничен удар не остави шансове на вратаря на Левски.

В 70-ата минута кипърците удвоиха преднината си. Нова грешка в защитата на "сините" позволи на Яну да изведе на удобна позиция Раул Руис, който вкара за 2:0. Още четири след това домакините нанесоха своя трети удар. Ектор Евел вкара бе оставен сам на около 30 метра от вратата на Миятович и мощна тупалка не остави никакви шансове на черногорския вратар.

В 86-ата минута АЕК бе много близо до четвърто попадение. Тричковски получи топката в близост до вратаря и нанесе удар, който бе спасен от Милан. Последва добавка на Асобре, но топката мина над вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АЕК ЛАРНАКА: 25. Тоньо Рамирес, 4. Трюлс, 5. Мойсов, 8. Акоран, 10. Тричковски, 13. Евел, 18. Гонсалес, 22. Састре, 23. Раул, 41. Начо Касес, 99. Яну

ЛЕВСКИ: 1. Миятович, 4. Горанов, 7. Паулиньо, 8. Мариани, 9. Алар, 19. Каргас, 20. Миланов, 22. Рейш, 23. Тиам, 70. Райнов, 99. Станислав Иванов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 Край на мача!

87 - Тричковски е заменен от Сполярич

86 - Удар на Тричковски беше спасен от Миятович. Последва добавка на Асобре, но топката мина над вратата

83 - Станислав Иванов излезе, Здравко Димитров влезе

77 - Тюлемесе влиза на мястото на Яну

76 - Ервел е заменен от Асобре

74 - ГОЛ ЗА АЕК! Ектор Ерел бе оставен сам и с удар извън наказателното поле не остави никакви шансове на черногорския вратар на Левски

70 - ГОЛ ЗА АЕК! Раул Руис прави резултата 2:0, слмед като беше изведен с пета от Яну!

66 - ГОЛ ЗА АЕК!  Секунди след добрата изява на Миятович, той беше безпомощен - 1:0! Яну закачи центриране и топката се озова в мрежата на Левски!

66 - Левски оцелява след блестяща намеса на Милан Миятович, който отрази опасен удар на Яну

63 - Жълт картонт за Нуно Рейш

59 - Миятович улови удар на Акоран

53 - Паулиньо преодоля двама играчи на АЕК и опита удар, който Тоньо улови

50 - Тричковски нахлу в наказателното поле през към Ервел. Холаднецът опита удар, който Миятович отрази

47 - Домакините стигат до най-чистото си положение в мача! Састре преодоля Рейш и Горанов, след което стреля по диагонала, но топката мина опасно покрай гредата

46 - Треньорът на Левски Петър Хубчев реагира с две промени в състава. Вместо Алар и Каргас на терена се появиха Юруков и новото попълнение Насиру Мохамед

46 - Начало на второто полувреме!

45+2 Край на първото полувреме!

45+1 Живко Миланов е изгонен! Капитанът на "сините" получи измислен втори жълт картон за нарушение срещу Касес и остави отбора си с 10 души!

40 - Трети жълт картон за футболист на Левски. Станислав Иванов го получава

36 - Атака на Левски завърши с изключително неточен удар на Паулиньо от границата на наказателното поле

34 - Жълт картон и за Живко Миланов, който извърши грубо нарушение в центъра, за да спре бърза атака на АЕК

27 - Акоран от АЕК също е санкциониран с картон, след като фаулира Паулиньо

25 - Жълт картон за Янис Каргас

23 - Вратарят на АЕК с поредно отлично спасяване след удар на Хали Тиам. Халфът на "сините" получи топката от Спанислав Иванов и я насочи в горния ляв ъгъл, но Рамирес не позволи тя да влезе в мрежата му.

21 - Живко Миланов търси Паулиньо в наказателното поле на домакините. Тоньо Рамирес пресича подаването

13 - Иван Горанов лежи окървавен на терена. Защитникът пострада при въздушен двубой със съперников футболист. Лекарският щаб на Левски е на терена. Главата на защитника беше превързана и той ще продължи играта

6 - Пропуск! Давиде Мариани изведе Дени Алар сам срещу вратаря на АЕК Ларкака, чиято блестяща намеса не позволи на австриеца да открие резултата

2 - Напрежение в сектора, където са настанени привържениците на Левски. Запалянковците се сбиха със стюардите, не е ясно както точно провокира феновете

1 - Начало на мача!
Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни