3. Левски превзе крепостта на Пирин (Бл) след 3:1 на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски превзе крепостта на Пирин (Бл) след 3:1 на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" направиха пълен обрат след 0:1, Франсис Нар бележи първия си гол

Левски показа, че може да вкара на Пирин (Благоевград), като в днешния двубой на „Георги Аспарухов” софийският гранд спечели двубоя от 25-ия кръг на "А" група с 3:1. „Сините” стигнаха до пълен обрат, след като в 11-ата минута гостите откриха резултата чрез Стилиян Николов. Мигел Бедоя върна равенството в 31-ата, а Венци Христов изведе своя тим напред в добавеното време с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Франсис Нар също записа името си сред голмайсторите, отбелязвайки първия си гол с екипа на Левски в 84-ата минута.

Още в първата минута Левски можеше да поведе в резултата, но след центриране на Бурабия отляво Франсис Нар засече с глава неточно на няколко метра от голлинията.

Левски тотално доминираше в първите минути на срещата, но въпреки това домакините се оказаха догонващи в резултата в 11-ата минута след колективна грешка на отбраната им. При центриране от фаул Траянов опита да засече, но Йоргачевич успя да избие. Топката попадна в Стилиян Николов и бранителят необезпокояван от никой със силен удар я прати в напречната греда, а след рикошета кълбото влезе в мрежата на Левски за 0:1.

В 29-ата минута Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле, но претенциите за дузпа на домакините не бяха удовлетворени от главния рефер.

Две минути по-късно „сините” заслужено стигнаха до гол. Капитанът Минев намери непокрития в наказателното поле Венци Христов, но шутът на тарана бе отразен от вратаря Костов. Влизащият на скоросто отдясно Бедоя обаче направи точна добавка, връщайки равенството в срещата.

В добавеното време Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар на границата на големия пеналт. Венци Христов прати с брилянтен удар топката в горния десен ъгъл на вратата и така домакините направиха обрата пълен и се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Много по-равностойна игра показаха двата отбора през втората част, като и двата тима имаха своите шансове да стигнат до попадение.

Ради Цонев опита да изненада за втори път от пряк свободен удар вратаря на Пирин, но Красимир Костов този път внимаваше и изби. В 65-ата резервата Генов изпробва рефлекса на Йоргачевич, а веднага след това Траянов не показа точност при добавката.

Точка на спора постави Франсис Нар в 84-ата, вкарвайки първия си гол за Левски. Венци Христов пусна отличен пас към ганаеца в предни позиции, който с техничен прехвърлящ удар преодоля Красимир Костов за крайното 3:1.