3. Левски премина през Монтана, "сините" бият с 3:1

Левски премина през Монтана, "сините" бият с 3:1

Кривия, Иса и Чаворски вкараха головете за столичани

Левски постигна лесна победа над Монтана в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" смачкаха своя противник, но успяха да бият само с 3:1.

Първоначално гостите от Монтана изненадаха домакините и вкараха ранен гол, дошъл след остър пробив на Миро Иванов и пас към Едуардо, който без проблеми вкара топката във вратата на Петков още в 10-ата минута.

Петнайсетина минути по-късно последва уникален пропуск на Дембеле. Малиецът не успя да вкара във вратата на гостите от два метра.

Все пак обаче Александър Александров изравни резултата в 49-ата минута. Той получи хубав пас от Исмаил Иса в пеналта и с плътен удар препарира стража на гостите от Монтана.

В 55-ата минута асистентът за първото попадение Иса бе изведен от Алекс сам срещу врататаря на съперника и направи обрата в този мач пълен.

Крайното 3:1 за Левски оформи юношата на клуба Тодор Чаворски, който се възползва от хубаво подаване на Александров и със силен удар не остави шансове на вратаря на Монтана. Той реализира в 68-ата минута.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 3:1
[0:1] Едуардо 10'
[1:1] Александров 49'
[2:1] Иса 55'
[3:1] Чаворски 68'

ЛЕВСКИ: Петков, Мюлдер, И. Иванов, Милиев, Станчев, Гаджев, Грийн, Тасевски, Младенов, Дембеле, Жоазиньо (Акалски, Тевия, Александров, Щърков, Иса, А. Георгиев, Чаворски, Тонев, Яначков);

МОНТАНА: Левашки, Мечечиев, Жеков, Трифонов, Личков, Гаджев, Чепилов, Илиев, Иванов, Едуардо, Антонов; (В. Георгиев, Кондев, Христов, Георгиев, Аврамов)