3. Левски прегази Санта Хулия за едно полувреме – 4:0

Левски прегази Санта Хулия за едно полувреме – 4:0

Първото полувреме - мъка, второто - дъжд от голове и положения

Отборът на Левски постигна убедителна победа с 4:0 над тима на Санта Хулия от Андора в първа среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига. „Сините” изиграха едно безобразно слабо първо полувреме и докараха до лудост своите привърженици, които скандираха обидни думи по адрес на старши треньора Емил Велев. През втората част обаче появата в игра на Зе Соареш и Жоазиньо, както и двата червени картона в състава на гостите, доведоха до разгромното 4:0. Санта Хулия пък предимно се защитаваше и разчиташе на безбройни и безумни нарушения, с които да спре сините атаки.

Първата възможност за Левски дойде още в 3-ата минута, когато Рабех се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, но ударът му бе твърде слаб и попадна право в ръцете на вратаря Бургос. В следващата минута пък Вега от състава на Санта Хулия стреля опасно от около 35 метра, но Георги Петков спаси неговия удар.

Левски продължи да атакува и да мачка своя съперник по всички точки на терена, но до чисто голово положение така и не се стигаше. Йовов, Димитров и Бардон непрестанно тормозеха андорците и опитваха центрирания от всякъде, но без успех. В 7-ата минута Тасевски навърза няколко бранители на гостите, стреля с левия крак, но Бургос спаси без проблем. След това напрежението пред вратата на гостите понамаля и следващата по-опасна атака дойде едва в 30-ата минута, когато анемичен удар на Йовов срещна гредата. Минута по-късно пък Бардон изпусна най-чистото положение за „сините”, след като излезе очи в очи с Бургос, но стреля слабо в неговите ръце.

До края на полувремето не се стигна до нищо по-интересно пред двете врати, а феновете на Левски изпратиха с освирквания на почивка своите любимци. От сектор Б се чуваха възгласи „Велев, Кур*о, Велев Кур*о”.

Втората част започна по взривен начин за „сините” и още в 49-ата минута те успяха да стигнат до откриване на резултата. Йовов пусна хитър пас към Минев отляво, който центрира на главата на Тасевски и македонецът заби неспасяемо топката за 1:0 в долния ляв ъгъл на Бургос. Само 5 минути по-късно нещата за андорците станаха още по-лоши, след като Абдиан извърши грубо нарушение срещу включилият се отлично като резерва Зе Соареш и получи втори жълт картон, с което остави своя тим с човек по-малко.

Останали вече с човек повече на терена, футболистите на Левски вече тотално взеха нещата в свои ръце и започнаха да правят каквото си поискат. В 64-ата минута „сините” стигнаха до втори гол, след като Георги Христов се откъсна от отбраната на гостите и с премерен удар матира Бургос за 2:0, вкарвайки първия си гол в Европа със синята фланелка.

Натискът на Левски продължи, Зе Соареш, Христов и Бардон пробваха удари от различни позиции, а защитата на Санта Хулия изнемогваше под постоянните атаки на „сините”. В 72-ата минута възпитаниците на Емил Велев стигнаха до ново попадение. Резервата Жоазиньо центрира в наказателното поле, Генев стреля, последва рикошет и след това Христов добави топката в опразнената врата, с което направи преднината на своя отбор класическа – 3:0.

В 80-ата минута пък Ромеро от състава на Санта Хулия също получи втори жълт картон и така андорците останаха с двама човека по-малко на терена. Отговорът на Левски не закъсня и само 2 минути по-късно се стигна до нов гол във вратата на Бургос. Влади Гаджев изпълни перфектен пряк свободен удар, с който матира стража на гостите за 4:0.

До края на срещата можеше да се стигне до още голове във вратата на Бургос, но Христов, Зе Соареш и Гаджев, който нацели гредата, нямаха късмет пред гола. Македонецът Тасевски също нямаше късмет и в последните секунди на срещата нацели напречната греда.

Така Левски на практика си осигури преминаването в следващия кръг. „Сините” ще разберат следващия си съперник на жребия в петък.

Головете на Левски може да видите ТУК!!!