3. Левски отново изпусна глупаво победата (видео)

Левски отново изпусна глупаво победата (видео)

Нова грешка в отбраната лиши "сините" от успех в предсезонната им подготовка

Отборите на Левски и Металург (Донецк) завършиха при резултат 1:1. Това е второ равенство за "сините" през престоя им в Австрия. За втори пореден път тимът на Николай Митов изпуска победата заради грешка в отбраната си.

Съставът на Левски отново бе по-добрият на терена, но неадекватната намеса на капитана Станислав Ангелов позволи изравняване на резултата само пет минути преди края. Гола за "сините" отбеляза гари Родригес след страхотен извеждащ пас на Владимир Гаджев.

Първото полувреме започна с натиск на отбора на Левски. Първата опасност за украинската врата дойде след само седем минути игра, когато удар на Кевин Бру от пряк свободен удар бе избит в ъглов удар от вратаря на Металург Панкив. В 13-ата минута имаше претенции за дузпа от страна на в полза на Левски. След центриране отляво, Кристовао Рамос падна в наказателното поле, но съдията замълча.

Меду двадесетата и двадесет и петата минута минута украинците успяха да изравнят играта. В 19-атата минута бе отправен единственият точен удар към вратата на Михаил Иванов за първата част, но вратарят на Левски се представи на ниво и успя да спаси.

В 28-ата минута след двойно подаване между Родригес и Стефан Велев, крилото на Левски стреля към вратата на Панкив, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Само минута по-късно рамос бе изведен на чудесна позиция, но силният му удар бе спасен.

До края на полувремето опасните ситуации и пред двете врати липсваха и така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

След подновяването на играта Левски отново бе по-добрият отбор на терена, но опасните ситуации липсваха. До 64-тата минута, когато при страхотна контраатака на „сините“ Влади Гаджев изведе по перфектен начин Гари Родригес зад отбраната на Металург и той от границата на наказателното поле даде преднина на тима на Николай Митов.

След гола на „сините“ настъпи успокоение в редиците на Левски и действията бяха концентрирани в средата на терена. По всичко личеше, че тимът на Николай Митов ще постигне втора победа в предсезонната си подготовка, но сценарият от преди няколко дни се повтори.

Отново грешка в защитата на „сините“ позволи на тима на Металург да изравни резултата. Даниел се пребори за топката в средата на терена и се опита да изведе Нелсон, който бе изпреварен от Станислав Ангелов. Впоследствие обаче Нелсон успя да си спечели топката и оставайки сам срещу Пламен Илиев, не сгреши. Капитанът на „сините“ претендираше за извършено нарушение срещу него, но такова не бе отсъдено.

До края на двубоя нова грешка, този път на Пламен Илиев, за малко не подари победата на украинския тим. Вратарят на Левски опита да изчисти топката, но тя попадна в Даниел, който за щастие не успя да отбележи.

Това е второ равенство за Левски в предсезонната им подготовка в Линдабрун. Преди това Левски първо победи третодивизионния бразилски Арапонгас с 1:0, а после наивно изпусна успеха срещу втородивизионния австрийски Матерсбург за 1:1. Последната контрола на "сините" в Австрия е на 29-и юни с Амкар Перм (Русия).

Състави:

ЛЕВСКИ: Михаил Иванов (Пламен Илиев 46'), Дъстли Мюлдер, Димитър Везалов (Пламен Димов 74'), Станислав Ангелов (к), Нуно Пинто (Старокин 77'), Кевин Бру (Даниел Димов 77'), Стефан Велев, Владимир Гаджев (Лопес 71'(Христо Попадин 82')), Гари Родригес (Илиян Йорданов 66'), Кристовао Рамос, Жоао Силва (Базил Де Карвальо 46').

МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК): Панкив (Бандура 46'), Мирошник, Чечер (к) (Зе Соарес 46'), Барановский, Полевоий, Данило, Лазич, Велизар Димитров (Нелсон 46'), Леонардо, Мораес (Голайдо 46'), Даниел.

ДВУБОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА:

90' Край на двубоя. Левски 1:1 Металург (Донецк).

89' Нова грешка в състава на Левски. Този път Пламен Илиев в опита си да изчисти топката, кълбото попадна в Даниел, но ударът му бе спасен от стража на сините.

85' Огромна грешка в отбраната на Левски и резултатът е изравнен. Станислав Ангелов претендираше за това, че е изблъскан в гръб, но нито страничният, нито главният съдия видяха подобно нещо. Голмайстор за Металург е бившият играч на ЦСКА Нелсон.

84' Нов ъглов удар за "сините". Центрирането на Илиян Йорданов не бе на висота и бе изчистено с лекота.

82' Смяната е факт. На мястото на Лопес влиза Христо Попадин.

81' Грубо нарушение срещу Рамон Лопес. Седмицата на Левски се превива на терена и по всичко личи, че няма да успее да доиграе срещата.

79' Ъглов удар за състава на Металург. Късо изпълнение, след което последва центирране в наказателното поле на Левски. Имаше претенции за дузпа от страна на футболисти на украинците, но съдията изобщо не им обърна внимание.

77' Нови промени при "сините". Даниел Димов заменя Кевин Бру, докато Старокин влиза на мястото на Пинто.

75' Опасно нарушение срещу Кристовао Рамос, след което футболистите на двата отбора леко се спречкаха, но съдията бързо-бързо охлади страстите.

74' Още една смяна в отбора на Левски. Димитър Везалов напуска накуцвайки, на негово място Пламен Димов.

71' Нова промяна в състава на "сините". Лопес влиза на мястото на Гаджев.

66' Трета смяна в отбора на Левски. Голмайсторът Гари Родригес напуска терена, на негово място Илиян Йорданов.

64' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ. Страхотна контраатака на "сините". Владимир Гаджев изведе по перфектен начин Гари Родргигес зад отбраната на Металург и той с премерен удар забоде топката в долния десен ъгъл на Бандура. 1:0 за Левски.

59' Добра атака за Левски по дясното крило. Мулдер изведе Рамос, той центрира към Базил Де Карвальо, но вратарят на Металург изпревари нападателя на "сините".

56' Отборът на Левски отново започва по-добре полувремето. "Сините" владеят топката в по-голямата част от времето, но все още не могат да организират опасни атаки към украинската врата.

46' Две смени в отбора на Левски. Пламен Илиев заменя Михаил Иванов на вратата за "сините", докато Де Карвальо влиза на мястото на Жоао Силва. За Металург на терена се появяват Бандура, Зе Соарес, Нелсон и Голайдо, а напусналите са Панкив, Чечер, Велизар Димитров и Мораес,.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме. Без голове през първата част. След 15-минутна почивка играта ще бъде подновена.

44' Центриране от корнер към Жоао Силва, последването от разбъркване в наказателното поле на Металург, но топката някакси е изчистена. Последва ново центриране на Гари Родригес, след което Мулдер опита удар от воле, но шутът му мина високо над украинската врата.

39' Отборът на Металург (Донецк) се опитва да наложи финален натиск през първото полувреме, но защитата на "сините" успява да се справи с набезите на украинците.

33' Контраатака на Металург. Леонардо изведе Даниел на стрелкова позиция, но ударът на нападателя не представляваше никаква опасност за вратата на "сините".

31' Удар на Велизар Димитров с глава, който излиза високо над вратата на Михаил Иванов.

29' Само минута по-късно Рамос бе изведен на страхотна позиция, но силният му удар бе спасен. Топката излезе в корнер.

28' Чудесна атака на "сините". След двоен пас между Родригес и Стефан Велев, лявото крило на Левски стреля към вратата на Панкив, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

27' Нелош удар на Рамос извън наказателното поле, но за жалост вратарят на Металург не бе затруднен.

24' Украинците изравниха играта, но точните удари към двете врати са рядкост.

19' Първа възможност за Металург. След силен удар на Даниел извън наказателното поле Михаил Иванов се представи отлично и изби в корнер. След изпълнението му, съдията отсъди нарушение срещу вратаря на "сините".

18' Хубава атака на Левски. Велев центрира добре към Мулдер, но той с глава изкара топката над вратата, а и имаше и вдигнат флаг за засада.

13' Искания за дузпа в полза на Левски. След центриране отляво, Кристовао Рамос падна в наказателното поле, но съдията замълча.

12' Бру загуби топката в средата на терена, украинският тим опита контраатака, но Станислав Ангелов се справи по страхотен начин, след което бе извършено и нарушение срещу капитана на Левски. Все още футболистите на Металург не успяват да застрашат вратата на Иванов.

10' Левски стои по-добре на терена през първите 10 минути, но „сините“ все още не успяват да организират нещо по-опасно пред вратата на Панкив.

7' Удар на Кевин Бру от пряк свободен удар, но Панкив успя да избие в ълов удар.

5' Първи удар към вратата на Медалург (Донецк) на Владимир Гаджев. Топката излиза на 3-4 метра над вратата.

1' Начало на двубоя.
Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!