3. Левски омаза Прибрам в контрола – 5:0

Левски омаза Прибрам в контрола – 5:0

Шампионите играха като развързани при повторното завръщане на Кривия, който спечели и дузпа за своите

Българският шампион Левски записа първа победа за 2010-а година, след като размаза чешкия Прибрам с 5:0 в контролна среща, която се игра стадион „Паралимни” в Кипър. За „сините” в този мач дебютираха бившият нападател на Спортист (Своге) Мирослав Антонов, дошлият от Локомотив (Мездра) Майкъл Тевия, както и Сашо Александров – Кривия, за който това е повторно завръщане на „Герена”.

Двубоят започна равностойно, а първият точен удар по посока на една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Сърмов изстреля страхотна бомба от около 30 метра, но шутът му бе спасен от стража на чехите. Няколко секунди по-късно и Жоазиньо опита късмета си с удар от дистанция, но той премина вляво от вратата на Рондзик. В 21-ата минута Прибрам можеше да поведе в резултата, но изстрелът на Пилик бе неточен и излезе в аут.

Така се стигна до 30-ата минута, когато „сините” успяха да открият резултата. Тогава Жоазиньо проби по лявото крило, центрира прострелно, а Бардон засече кълбото в мрежата от около 7 метра. Натискът на българския шампион продължи и след това попадение и в 35-ата минута Левски вече водеше с 2:0, след като Телкийски центрира отдясно, Сърмов се извиси над всички и с глава удвои преднината на своите.

Въпреки че вкараха набързо два гола възпитаниците на Георги Иванов продължиха да натискат и в 43-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Шмейкал срещу Сашо Александров – Кривия. Зад топката застана французинът Бардон, който хладнокръвно направи 3:0, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Рондзик.

На почивката Гонзо пусна в игра всичките си възможни резерви, като остави на терена за целия мач единствено Йордан Милиев. Въпреки че „сините” излязоха на терена за втората част с изцяло нов отбор, те започнаха да атакуват от самото начало. В 48-ата минута Кръстовчев изведе Огнянов на добра позиция, но ударът на халфа по диагонала излезе в аут. В 56-ата минута Прибрам можеше да вкара почетно попадение, след като Вагнер открадна една топка от Иван Стоянов, но завършващият му удар бе спасен с вещина от Митрев. 180-секунди дошлият от Локомотив (Мездра) и дебютант в този мач Майкъл Тевиа можеше да се разпише след страхотен шут от далечна дистанция, но вратарят на чехите се намеси добре.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Йовов открадна една топка пред наказателното поле на Прибрам, навлезе в него, Рондзик тръгна да скъсява ъгъла, а Бижутера хладнокръвно копна кълбото над него за 4:0. След това попадение българите намалиха оборотите, но продължаваха да контролират ситуацията на терена. В 78-ата минута Ники Димитров направи разрухата на Прибрам пълна, след като завърши страхотна многоходова акция на Левски, преминала през Тевиа, Кръстовчев и Йовов – 5:0.

До края на двубоя не се стигна до нови по-интересни ситуации и така Левски разби чешкия Прибрам с 5:0 в контрола играна в Кипър.