3. Левски нанесе първа загуба на Литекс и остави жива интригата в „А” група (видео)

„Сините” удариха шампиона с 2:0 на „Герена” след шоу на Дембеле

Отборът на Левски остави жива интригата за първото място в „А” група, след като в предпоследен мач от 26-ия кръг се наложи с 1:0 над шампиона Литекс. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов”, а това бе първо поражение в първенството за „оранжевите” през тази кампания.

Пореден страхотен мач с екипа на Левски направи Гара Дембеле, който се отчете с два гола и асистенция, но едното му попадение бе отменено заради несъществуваща засада. „Сините” завършиха мача с човек по-малко, след като Минев получи втори жълт картон в 88-ата минута.

Двубоят започна много равностойно, като играта се водеше предимно в центъра на терена. Халфът на Литекс – Христо Янев, все пак опита късмета си на два пъти, но изстрелите му бяха слаби и не затрудниха Илиев.

С течение на времето играта се поизнерви и реферът показа няколко жълти картона на футболисти на двата тима. Чистите голови положения пък все така ги нямаше и скуката тотално превзе стадион „Георги Аспарухов”.

Все пак в 41-ата минута Литекс можеше да открие резултата, след като Янев изпълни перфектно фаул, но Илиев се разтегна добре и спаси.

До края на полувремето гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с много силен натиск на домакините и опасен удар с глава на Милиев, който обаче бе спасен от Виничиус, а няколко атаки по-късно Матондо шутира с левия крак, ала над вратата.

Така дойде 66-ата минута, когато Гаджев стреля силно извън пределите на наказателното поле, Виничиус изби, а при добавката Дембеле не сбърка, но голът бе отменен заради засада. На повторенията обаче се видя, че французинът не е в положение на засада.

Натискът на столичани обаче продължи с пълна сила и в 76-ата минута те все пак стигнаха до така жадуваното попадение, след като
Грийн изведе по фамозен начин Дембеле зад гърба на отбраната на Литекс, а французинът с мощна бомба разстреля Виничиус за 1:0.

Левски се поприбра в половината си след този, което даде възможност на ловчанлии да натиснат, вследствие на което Минев си изкара втори жълт картон в 88-ата минута и остави своите с човек по-малко на терена.

Веднага след напускането на бранителя обаче, Дембеле овладя в центъра и изведе превъзходно Младенов зад гърба на отбраната на „оранжевите”. Крилото на Левски напредна до наказателното поле, след което подаде за Йовов, който не сбърка пред опразнената врата, оформяйки крайното 2:0.