3. Левски наивно изпусна заслужена победа срещу Матерсбург (видео)

Левски наивно изпусна заслужена победа срещу Матерсбург (видео)

"Сините" направиха много пропуски и една голяма грешка в защита доведе до крайното 1:1 с австрийците

Левски изпусна да запише втора поредна победа на лагера в Линдабрун, Австрия. „Сините” направиха 1:1 срещу местния втородивизионен Матерсбург. Базил Де Карвальо откри след заучено изпълнение на корнер в 30-ата минута, но след грешка на синята защита резервата Михаел Мьолц изравни за Матерсбург в 69-ата.

Отборът на Николай Митов имаше превес през целия мач и можеше да вкара повече голове.  Теренът в Линдабрун беше мокър, а хладно време и гръмотевици съпътстваха двубоя.

Първата част премина при страхотна преса на Левски, която затрудняваше съперника много в изнасянето на топката.

След два слаби удара към Пламен Илиев и няколко корнера за Левски се заредиха положения пред австрийската врата.

Новото попълнение Рамон Лопес центрира остро на близката греда от пряк свободен удар, а Базил Де Карвальо бе притиснат от бранител и прати в аут на близката греда. В следващата атака Станислав Ангелов и Гаджев направиха две дойни подавания, Роддригес получи отляво, финтира и стреля, но защитник се хвърли с тяло и отрази удара.

Стефан Велев изстреля снаряд към вратата от около 24 метра, вратарят Боренич изби, а при добавката Карвальо шутира право в ръцете му.
Владимир Гаджев също бе близо до гола, но от пряк свободен удар завъртя над стената и топката мина малко над вратара.

Родригес се ядоса, когато в 29-ата минута той намери Базил Де Карвальо на чиста позиция фронтално срещу вратата, но ударът на голмайсторът на А група за миналия сезон бе спасен и Боренич изби в корнер.

След корнера обаче, логичното се случи. Гаджев центрира заучено на задната греда, там Родригес финтира елегантно, а после центрира остро към малкото наказателно поле и там Карвальо този път само подложи крак и обърна в мрежата за 1:0.

До почивката Рамон Лопес опита атрактивно да прехвърли вратаря от 30-ина метра, но прати на сантиметри над вратата.

Пинто пък сбърка в защита, Фаркаш му открадна и фалцово прати покрай далечния ъгъл на вратата. Пламен Илиев бе преодолян в тази ситуация и „сините” имаха късмет, но като цяло напълно заслужено водеха.

На почивката Николай Митов направи цели 7 промени, а отборът от „Герена” остана по-активен.

Матерсбург обаче заигра малко по-грубо, а Левски не се възползва от няколкото статични положения, които имаше пред себе си.

Вместо „сините” да вкарат нов гол, те допуснаха нелепо изравнително попадение. Голямо неразбирателство в защитата на Левски позволи на резервата Михаел Мьолц отблизо да се разпише за 1:1 в 69-ата минута.

Левски изпусна да си вземе заслужената победа в края. Илиян Йорданов не успя да вкара от няколко метра при меле  пред вратата на Матерсбург.

„Сините” се отпуснаха в защита в края и младият Александър Любенов спаси своите на два пъти. Резервният вратар на „сините” първо излезе умело и изчисти една лошо върната назад топка, а после спаси удар на Клемент, който се разходи между двама „сини” бранители.

В последната минута на редовното време гол на Левски бе отменен. Жоао Силва получи на задната греда и стреля остро, а Чаворски засече в мрежата, но флагът бе високо вдигнат.

Следващата контрола на Левски в Линдабрун е в четвъртък от 19:00 срещу Металург (Донецк).
Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!