3. Левски измъчено би Спартак (Пд) с 1:0

Левски измъчено би Спартак (Пд) с 1:0

Късен гол на Жоазиньо донесе петия успех за „сините” в контролите

Отборът на Левски спечели контролата срещу втородивизионния Спартак (Пд), която се проведе заради изваждането на Ботев (Пд). „Сините”, които бяха останали без съперник за първия пролетен кръг на „А” група, се наложиха с 1:0 в слаб мач на стадион „Георги Аспарухов”. Бразилецът Жоазиньо бе автор на попадението.

Първото полувреме бе доста скучно. Левски владееше повече топката, но „сините” бяха безидейни в атака. През втората част картинката не се промени особено. Шампионите стигнаха до единствения си гол чак в 80-ата минута, когато може би най-дейният в „сините” редици Жоазиньо донесе успеха за тима на Георги Иванов.

Както във почти всички предсезонни контроли на Левски този сезон, новото попълнение в предни позиции Мирослав Антонов имаше отлична възможност в началото. Нападателят от Своге стреля с глава в 16-ата минута, но Илия Николов се справи с опасността.

Последваха силни минути за гостите от Спартак, които обаче бяха осуетени от другия нов в Левски – словакът Петър Петраш, който подписа тази седмица. Най-напред десният бранител успя елегантно да отнеме топката от Христо Стаев в наказателното поле, а после пак се намеси чрез чист шпагат. Типично в свой стил новопривлеченият халф в състава на пловдивчани Красимир Чомаков, който не е особено обичан на „Герена”, стреля от далеч, но топката мина встрани от целта.

До почивката Левски доминираше, но удари на Жоазиньо, Антонов и Бардон не намериха мрежата на Николов.

За началото на втората част Георги Иванов извърши само една смяна. На мястото на крилото Николай Димитров в игра се появи Майкъл Тевия. По-късно Еньо Кръстовчев замени Миро Антонов. В първите минути Левски доминираше, но не стигна до чисто положение. Чак в 64-ата минута удар на Александър Александров-Кривия с глава мина на сантиметри над вратата на Спартак.

В 72-ата минута Гонзо, който според днешната преса може да се върне на терена тази пролет, извърши двойна смяна. Йовов влезе на мястото на Александров, а Станчев на мястото на Петраш. Три минути по-късно Георги Сърмов реализира гол, който не бе зачетен заради засада.

Все пак Левски стигна до попадение. В 80-ата минута Веско Минев изведе Жоазиньо, който нахлу отляво на наказателното поле и отбеляза с удар покрай вратаря на гостите.

Към края левият бек на Левски Веселин Минев за втори път бе ритнат, но мъжки доигра срещата. Друг защитник на домакините Шакиб Бензукан обаче напусна принудително две минути преди края. На пръв поглед изглеждаше, че контузията на мароканеца е доста сериозна. Елин Топузаков се появи, колкото да се разтича.

Така Левски записа пети успех в контролите. „Сините” имат и две загуби от общо седемте си проверки преди пролетния дял. Другата седмица шампионите посрещат Миньор (Перник) на стадион „Славия”.

Левски: Петков, Петраш (Станчев 72’), Бензукан (Топузаков 88’), Милиев, Минев, Сърмов, Бардон, Александров (Йовов 72’), Жоазиньо, Антонов (Кръстовчев 66’), Димитров (Тевия 46’);

Спартак (Пд): Илия Николов, Мекиков, Аргиров, Т. Симеонов (72-Мурад), Иван Димов (79-Григоров), Камен Апостолов (62-Й.Христов), Асен Вълчев, Стаев (79-Коларов), Г. Стоянов (81-Лупов), Чомаков, Чипчев (81-Генчев);

Главен съдия: Христо Ристосков;