3. Левски излъга Пирин в много скучен мач (видео)

Левски излъга Пирин в много скучен мач (видео)

"Сините" бият с 1:0 в продължението с гол на Жоао Силва

Отборите на Пирин (Разлог) и Левски сътвориха най-скучния реванш от 1/16-финалната фаза на турнира за Купата на България, в който столичани победиха с минималното 1:0 с гол в продължението на Жоао Силва.

Положенията пред двете врати бяха рядкост и очакванията за футболен празник в Разлог не се оправдаха. Старши треньорът на "сините" Илиан Илиев пусна в игра редица от юношите на тима, сред които близнаците Цоневи, Цветелин Тонев, Тодор Чаворски и Антонио Вутов.

Така "сините" се класираха за следващата фаза, след като в първия мач в София не срещнаха трудности и победиха с 3:0 и с обще резултат 4:0 стигнаха осминафиналите.

Двубоят започна с неточен удар на Жоао Силва, но като цяло "сините" не играеха на високи обороти. Все пак столичани владееха повече инициативата, но превъзходството им спираше до тук.

В 13-ата минута младият Борислав Цонев опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата.

Последваха няколко центрирания в двете наказателни полета, при едно от които в 24-ата минута Димов вкара топката в мрежата на домакините, но реферът отсъди фаул срещу вратаря Палаханов.

Около 30-ата минута гостите вдигнаха оборотите и набързо създадоха три хубави положения за гол. Първо удар на Тонев след пас на Марсиньо бе блокиран от бранител на Пирин, а след това Прохазка стреля неточно с глава. В 36-ата минута пък, Марсиньо изтърва най-добрата възможност за столичани през първата част. Тогава Илиян Йорданов проби мощно отляво и намери на изгодна позиция бразилецът, но ала той шутира неточно.

В самия край на полувремето Фикийн нахлу в наказателното поле и шутира опасно, ала кълбото се оплете в мрежата от външната страна.

Втората част стартира спокойно, като гостите продължаваха да владеят инициативата, докато домакините чакаха възможностите си на контраатака. Положенията и през вторите 45 минути обаче бяха доста малко.

В 59-ата минута Силва овладя в наказателното поле след корнер, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на Пирин.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Левски бе на косъм от откриване на резултата, след като Тонев напредна до границата на наказателното поле, стреля силно, но топката срещна напречната греда.

В 72-ата минута пък, Фикийн изтърва най-чистото положение в двубоя. Тогава нападателят на Пирин преодоля Пинто и излезе очи в очи с Василев, но вместо да насочи кълбото той шутира силно и младият страж спаси.

В самия край на двубоя, в 88-ата минута домакините от Пирин успяха да вкарат топката в мрежата на Василев, но попадението бе отменено заради засада.

В даденото от рефера продължение пък, Левски все пак стигна до победното попадение, след като Жоао Силва засече с десния крак хубаво подаване в наказателното поле отдясно на Чаворски.

Така Левски спечели реванша срещу Пирин с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класираха за осминафиналите.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия