3. Левски би украинския Металист - Гара с гол, Гаджев с червен картон

Левски би украинския Металист - Гара с гол, Гаджев с червен картон

Ясен Петров записа първа победа начело на "сините" - 3:2 над Металист (Харков)

Левски записа първа победа на лагера си в Линдабрун. Тя бе и първа за новия наставник на „сините” Ясен Петров.

26-кратните шампиони успяха да победят с 3:2 украинския Металист (Харков), въпреки че през почти цялото второ полувреме на мача бяха с човек по-малко на терена. Червен картон в 56-ата минута получи Влади Гаджев.

Левски поведе с 2:0 след два прекрасни гола на Мечо Телкийски и Гаджев, дошли от преки свободни удари. Веднага след втория гол тимът от Харков се върна в мача, но две минути след подновяването на играта новото попълнение Гара Дембеле бе точен за 3:1. Левски остана с човек по-малко в 56-ата минута и логично пусна още един гол във вратата си, дошъл в 82-ата минута. Дебют за българския тим направи холандският защитник Дъсти Мюлдер, който най-вероятно ще подпише договор с клуба в близките дни.

Така след загубата с 2:3 от румънския Търгу вчера, днес „сините” записаха победа с 3:2. Следващата контрола на тима от „Герена” е на 3 юли срещу израелския Апоел (Тел Авив).

Ясен Петров промени коренно състава на Левски за мача с Металист като заложи на тези, които играха по-малко при загубата в сряда от румънския Търгу с 2:3. На вратата ще започне Петков, вдясно на защитата бе Тевия, а останалите трима – Топузаков, Иво Иванов и Щърков. В халфовата линия и в нападение пък започнаха Гаджев, Огнянов, Телкийски, Тасевски, Младенов и Дембеле.

В първите 10-ина минути футболистите на Металист пропуснаха две изгодни положения за гол. Неточни бяха Обрадович и Девич. Последваха силни „сини” минути и два гола в полза на Левски. В 13-ата минута Мечо Телкийски изпълни по блестящ начин пряк свободен удар и откри резултата. 4 минути по-късно Влади Гаджев повтори упражнението – 2:0 за тима на Ясен Петров.

В следващата атака обаче тимът от Харков се върна в мача, след като Едмар успя да намали. До края на първата част Гаджев стреля неточно от границите на пеналта, а Фининьо от отбора на Металист не съумя да намери мрежата на Петков.

Втората част започна холандецът Дъсти Мюлдер, който кара проби в Левски и е пред договор с тима от „Герена”. Две минути след подновяването на играта дошлият от Локо (Пд) Гара Дембеле показа класата си. Огнянов изведе отлично чернокожия футболист, той си поведе отлично топката и не сгреши за 3:1.

В 56-ата минута Гаджев получи втори жълт, респективно червен картон и българският тим остана с 10 футболисти на терена. Последваха няколко смени от страна на Ясен Петров. 15 минути преди края украинците можеха да намалят резултата, но с прекрасна изява се отличи Петков, отразил опасен удар на Воробей.

В 82-ата минута обаче Петков капитулира за втори път в мача. Воробей изпълня пряк свободен удар от 25 метра и стражът на Левски не успя да спаси неговия шут.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛИСТ 3:2
(1:0) Телкийски 13’
(2:0) Гаджев 17’
(2:1) Фининьо 18’
(3:1) Дембеле 47’
(3:2) Воробей 82’

Левски: Петков; Тевия (46’ Мюлдер), Ив. Иванов (75’ Бензукан), Топузаков (65’ Милиев), Щърков (46’ Минев); Огнянов (70’ Балтанов), Гаджев, Тасевски (64’ Йовов), Телкийски (64’ Жоазиньо); Младенов (70’ Шмедин), Дембеле (62’ Антонов);

Металист: Горяйнов; Пшеничний, Бордиян, Обрадович, Романчук; Виляев, Олийник, Едмар, Фининьо; Воробей, Девич;