3. Иса донесе първата победа на Левски от месец насам (видео)

Иса донесе първата победа на Левски от месец насам (видео)

"Сините" леко взеха трите точки срещу Академик в посредствен мач на "Герена"

Левски спечели първа победа в „А” група от близо месец насам. След като загуби точки в три поредни мача, „сините” успяха да бият новака Академик с минималното 1:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в двубоя на стадион „Георги Аспарухов” отбеляза Исмаил Иса след грешка на Иван Иванов.

Срещата беше скучновата. Левски очаквано беше по-активният отбор, но гъстата отбрана на „студентите” се справяше с набезите на домакините, които трябваше да се справят без ключовите си футболисти Дарко Тасевски и Гара Дембеле. Вместо тях започнаха Александър Киров и Исмаил Иса, като вторият не сбърка пред открилата му се възможност в края на първата част. Христо Йовов пък беше заменен рано, за да не се рискува здравето му. Капитанът на Левски имаше разтежение.

Началото на двубоя беше мудно и скучно. Левски контролираше играта, но чак в 13-ата минута позаспалите зрители се събудиха. Тогава диагонален шут на Влади Гаджев срещна страничната греда.

В 17-ата минута отборът на Академик беше ощетен. Сакалиев беше изведен зад гърба на отбраната, но главният рефер маркира засада, каквато всъщност нямаше.

В 22-ата минута домакините трябваше да извършват принудителна смяна. Христо Йовов, който имаше разтежение, беше заменен от Мариян Огнянов.

Академик успя да създаде голова опасност за вратата на Левски в 36-ата минута. Кюмюрджиев центрира ниско във вратарското поле, където Милиев в опита си да изчисти можеше да си вкара автогол, но за негово щастие топката не намери очертанията на вратата.

Минута преди почивката пък Юлиян Петков изведе Ивайло Димитров абсолютно сам в наказателното поле. Самопожертвователната изява на Мулдер обаче предотврати сигурен гол във врата на Левски.

В добавеното 1-минутно продължение на първата част Левски успя да открие резултата. Гаджев изведе Слори в наказателното поле, там защитникът на Академик Иван Иванов се опита да изчисти, но вместо това подаде към Иса, който необезпокояван вкара топката във вратата.

През второто полувреме зарядът продължи да бъде слаб. В 52-ата минута Сакалиев получи извеждащ пас, но ударът му от въздуха беше крайно неточен.

В следващите минути Левски се опитваше да стигне до втори гол, но сгъстената отбрана на гостите не позволяваше това да се случи. В 63-ата минута Александров намери непокрития Иса в наказателното поле. Ударът с глава на нападателя обаче мина на метри от вратата на Академик.

До края „сините” владееха топката и запазиха крехката си преднина.

Така Левски взе трите точки и за няколко часа се доближи на 2 точки от Литекс, който приема Локо София от 18:00 ч. Академик е 13-и с 11 точки, само с 1 над чертата.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза