3. Илиан Илиев дебютира с победа начело на Левски (снимки)

Илиан Илиев дебютира с победа начело на Левски (снимки)

"Сините" надиграха украинския Металург (Донецк) в Линдабрун

Илиан Илиев дебютира с победа начело на Левски. „Сините” победиха украинския Металург (Донецк) с 2:0 в първата си лятна контрола, играна в Линдабрун, Австрия. Защитникът Иво Иванов и новото попълнение Марсиньо отбелязаха головете за българския тим през второто полувреме, докато Симеон Райков тресна страничната греда. Шут на младия централен нападател Тодор Чаворски пък бе избит от вратаря на украинците. В края на двубоя Кристовао Рамос можеше да отбележи от фаул, но отново вратаря на Металург отрази удара.

Наставникът Илиев започна със следния състав: Илиев (к), Мулдер, Ели, Иво Иванов, Старокин, Ивелино Иванов, Йовов, Вутов, Опоку, Тонев, Де Карвальо.

През второто полувреме се появиха: Василев, Башлиев, Прохазка, Рамос, Марсиньо, Райков, Чаворски и Яначков. Резерви останаха: Любенов, Ангелов, Гочев и Л. Илиев.

За Металург участие взе бившият футболист на Левски Зе Соарес и бившите „армейци” Велизар Димитров и Грегъри Нелсън.

В 4-ата минута вратарят на Металург Бандура трябваше да се намесва при добро изпълнение на Христо Йовов от свободен удар.

Две минути по-късно Зе Соарес остана сам срещу Пламен Илиев, но стреля право в тялото на вратаря.

Точно преди почивката Дъстли Мулдер получи жълт картон за нарушение срещу Зе Соарес.

Левски направи силно второ полувреме. В 47-ата минута Иво Иванов засече центриране на Райков от ъглов удар, но ударът му с глава мина над гредата.

Две минути по-късно удар на Рамос в близкия ъгъл бе спасен от Бандура след пробив на Марсиньо.

В 52-ата минута Левски откри резултата. Иво Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле и от няколко метра засече точно центриране на Рамос от корнер за 1:0.

Зе Соарес можеше да изравни резултата в 55-ата минута, но шутът му не намери очертанията на вратата.

В 61-ата минута Райков бе изведен в наказателното поле и стреля право в гредата пред очите на безпомощния Бандура.

Две минути по-късно резервният вратар на Левски Ивайло Василев увисна при центриране от свободен удар, но за негово щастие топката рикошира в играч на Металург и излезе в аут.

В 69-ата минута Бандура спаси силен удар на Райков в свободен удар.

В 73-ата минута Левски удвои своята преднина. Новият нападател на „сините” Марсиньо навлезе вляво в наказателното поле и след като финтира бранител отправи безпощаден удар по диагонала за 2:0.

Така Левски започна успешно своите контроли. На 5 юли /четвъртък/ тимът на Илиан Илиев играе с Черноморец Одеса.

Съставът на Левски: Пламен Илиев (57 - Ивайло Василев), Дъстли Мюлдер (46 - Александър Башлиев), Иво Иванов, Ромен Ели (67 - Любомир Илиев), Орлин Старокин, Христо Йовов (46 - Никола Яначков), Ивелино Иванов (46 - Роман Прохазка), Цветелин Тонев (46 - Кристовао Рамос), Агиеманг Опоку (46 - Симеон Райков), Антонио Вутов (46 -Марсиньо ), Базил де Карвальо (46 - Тодор Чаворски).

Фотогалерия от мача вижте ТУК!

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София