3. Хеттрик на Спас Делев и Берое продължава напред с общ резултат 5:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии не оставиха съмнения в превъзходството си, въпреки че два пъти се отпуснаха, чакат Брьондби

Берое спечели и реванша срещу Атлантас (Клайпеда) в първия квалификационен кръг на Лига Европа. В Стара Загора пред екзалтираните си фенове вицешампионите победиха литовския Атлантас с 3:1 и си уредиха среща с датския Брьондби след седмица на същото място. Спас Делев наниза хеттрик срещу литовците, след като преди седмица също бе точен веднъж.

Берое откри рано с гол на Спас Делев от свободен удар в 7-ата минута. Атлантас можеше да изравни в 34-ата минута след страхотна грешка на Венци Василев, но Макенджиев спаси, преди Берое да реши всичко с втори гол на Делев в 45-ата минута. През втората част домакините се отпуснаха и Атлантас намали, но в следващата атака Делев оформи своя хеттрик след втора асистенция на Мапуку.

Треньорът Петър Хубчев започна със същите 11, които победиха Аталнтас с 2:0 миналата седмица в Литва. През второто полувреме дебютира Венелин Филипов, който сбърка за гола на гостите.

Искането на Петър Хубчев за ранен гол се изпълни. Голмайсторът от първия мач Спас Делев завъртя в опразнения от вратаря ъгъл от удобен свободен удар в 7-ата минута и вдигна на крака горещата публика на домакините.

След четвърт час Божилов можеше да удвои, но вратарят Малинаускас се разтегна и извади в корнер силния шут извън наказателното поле, а после, разколебан, се справи едва-едва със слаб удар на Мапуку.

Играта се успокои, а гостите нямаха удар към вратата до 27-ата минута, когато Вербикас шутира балонно от 35 метра.

И когато се видя, че Атлантас едва ли ще може да стори нещо опасно за Макенджиев, Берое сам вкара вълка в кошарата. Грешка на Венци Василев при връщането позволи на Панюков да изскочи сам с топка в крака. Вратарят на Берое обаче внимаваше и спаси с великолепен рефлекс фалцовия удар от няколко метра.

Заралии вдигнаха оборотите в края на полувремето и след страхотна триходова акция между Елиаш, Делев и Джоман последният излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, но с една идея по-неточно и слабо.

Но в следващата атака вече решиха всичко. Божилов изведе с нисък пас Мапуку, разсичайки цялата защита, а чернокожият нападател видя свободния Делев, за да му асистира за 2:0. Спас вкара третия си гол срещу Атлантас в двата мача.

Поредна образцова атака на Берое можеше да направи аванса им класически, ала бомбата на Божилов профуча покрай сглобката в 49-ата минута.

Домакините се отпуснаха и получиха гол в 65-ата минута, когато най-опасният футболист на гостите Вежевичус получи извеждащ пас в коридор след грешка на Филипов и с удар в близкия ъгъл на Макенджиев не сбърка.

Берое обаче веднага си върна преднината от два гола и общо четири в двата мача. Мапуку проби отдясно, като прокара топката между краката на защитник и от втория опит направи втора асистенция на Спас Делев, който отново само трябваше да протегне крака си за 3:1.

До края домакините отстъпиха инициативата на Атлантас, но резултатът остана непроменен и Берое се класира с общ резултат от двата мача 5:1.

Другата седмица отново на стадион „Берое” едноименният тим посреща датския Брьондби, който спечели с 9:0 първия мач срещу Ювенес от Сан Марино.