3. Херо бесен на рефера, въпреки седмата поредна победа на "акулите" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черноморец победи Славия с 2:0 на "Лазур", Георги Кабаков изкара извън нерви Димитър Димитров

Отборът на Черноморец записа седми пореден успех, побеждавайки Славия с 2:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група. Юсуф Уатара откри резултата на стадион „Лазур” в 34-ата минута, а Лъчезар Балтанов удвои в 49-ата.

И тази среща не протече без скандал с главния съдия. С доста странно отсъждане в края на първата част реферът Георги Кабаков предизвика гнева на известния със своя темперамент Димитър Димитров – Херо.

Бургазлии започнаха по-активно срещата и още в началните минути имаха възможност да отбележат. Уатара обаче не успя да прехвърли Георги Петков от удобна позиция.

Столичани отвърнаха с опасен изстрел на Здравко Лазаро, който обаче бе отразен от Стоян Колев.

Яник Боли бе близо до откриване на резултата, след като засече с глава центриране на Филипов, но топката премина на метър над вратата на Славия.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Уатара се възползва от отлично подаване отдясно на Жереми Фо-Поре и от 7-8 метра не остави шансове на Петков.

В самия край на първото полувреме се разрази бурен скандал с епицентър Георги Кабаков. Бранител на Славия игра с ръка в наказателното поле, след което Яник Боли вкара топката в мрежата, но реферът не зачете попадението. Вместо да отсъди дузпа в полза на домакините, той бе видял игра с ръка на играч на бургазлии. С отсъждането си Кабаков разгневи Димитър Димитров, който протестира бурно и търсеше обяснения дори от треньорския щаб на Славия.

Четири минути след началото на втората част обаче Лъчезар Балтанов успокои страстите, удвоявайки преднината на „акулите”. Удар на Нлундулу рикошира в тялото на бранител на Славия, след което Балтанов овладя на топката в близост до вратата и хладнокръвно се разписа за 2:0.

Това попадение успокои бургазлии, които започнаха да разиграват топката без напрежение.

С течение на времето „белите” се мобилизираха и опитаха да натиснат своя съперник в търсене поне на почетно попадение.

Такова обаче така и не падна. За сметка на това домакините имаха възможност да увеличат преднината си, но удари на Уатара и резервата Венци Христов не намериха целта.

По този начин тимът на Черноморец продължи победната си серия и заема четвърта позиция във временното класиране с актив от 27 точки, докато Славия е на девето място с 16 пункта.

szólj hozzá: chm-slv

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч