3. Голов трилър в София - 3:3 между Локо (Пловдив) и Миньор

Голов трилър в София - 3:3 между Локо (Пловдив) и Миньор

Само за 15 минути двата отбора си вкараха пет гола

Локомотив (Пловдив) и Миньор изнесоха истински голов спектакъл, в който си вкараха общо пет гола само за 15 минути. След безлично първо полувреме безкрайното малкото зрители на терена видяха общо шест гол в следващите 45 минути.

Инфарктни обрати съпътстваха мача, но в крайна сметка двата тима не успяха да се победят в последния двубой от 12-ия кръг на „А” група, който се игра в столицата заради наказанието на пловдивския отбор с лишаване от две домакинства. Феновете на Локомотив пък бойкотираха отбора и го оставиха без подкрепа в мача.

Двубоят започна вяло и апатично като първите 15 минути не предложиха нищо запомнящо се. Топката се разиграваше предимно в средата на терена а футболистите на двата отбора рядко поглеждаха към противниковата врата.

В 16-ата минута Горан Янкович бутна топката между трима бранители, стигна до наказателното поле, но Ставрев излезе и изби. Минута по-късно Сингбо бе изведен зад отбраната на Миньор, напредна и остана очи в очи с Иванов, но силният му удар бе спасен от Иво Иванов.

В 33-ата минута гостите от Перник имаха уникален шанс да поведат в резултата, но добрата намеса на Ставрев предотврати сигурно попадение в своята врата. Валмир бе изведен зад отбраната на домакините, спря топката на гърди и стреля с левия крак, но стражът успя да боксира.

До края на първата част не се случи нищо запомнящо се и двете нули на таблото логично се запазиха на почивката.

Второто полувреме започна по същия безинтересен начин, както и първото и нищо не предвещаваше задаващата се вихрушка от голове и взривоопасни емоции.
Истинският екшън започна едва в 60-ата минута с гол на Митко Илиев след груба грешка на Ивайло Иванов. Вратарят изпусна хлъзгавата топка след шут на Трифонов и тя попадна в Митко Илиев, който без колебание прониза вратата на Миньор за 1:0.

В 72-ата минута младият капитан на „смърфовете” отбеляза втори гол, след като получи топката в наказателното поле на гостите, справи се с двама играчи в жълто-черно и изпрати топката в мрежата.

Две минути по-късно „чуковете” се върнаха в мача с гол на Цветков, който засече центриране от пряк свободен удар. Няколко секунди по-късно Георги Данов, засече с плонж центриране на Красен Трифонов и изпрати топката в десния ъгъл на Ставрев.

До 85-ата минута символичните домакини водеха с 3:1 и само за 5 минути Миньор (Перник) с пословичния си борбен дух успя да изравни.

Още в следващата атака след трети гол минута Янкович намали резултата след страхотен шут от границата на наказателното поле, а две минути по-късно Цветков простреля Ставрев за 3:3.

Минута преди края на двубоя перничани имаха възможност да направят пълен обрат, но ударът на Янкович не уцели рамките на вратата.

Така Локомотив и Миньор не успяха да се победят, но зарадваха феновете на футбола с изобилие от голове.