3. Фалстарт за Левски в първата контрола със Севойно - 1:1

Фалстарт за Левски в първата контрола със Севойно - 1:1

Шампионът на България Левски не успя да победи Севойно – 1:1 в първата си контрола от лятната подготовка, предаде репортер на Novsport.com. „Сините” надиграха своя противник през по-голямата част от мача, който се игра на стадион „Искър” в Самоков, но в крайна сметка втородивизионният сръбски тим успя да запише престижно реми. Македонецът Дарко Тасевски откри резултата още в началото на срещата, която бе изгледана на живо от новото попълнение на Левски Седрик Бардон.

Мачът започна със силен натиск на играчите на Левски, а още във 2-ата минута чехът Давид Бистрон засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай вратата на сърбите. Няколко минути по-късно Зе Соареш организира опасна атака, която завърши с неточен шут на Георги Сърмов. Натискът на Левски даде резултат в 8-ата минута, а в прегръдките на своите съотборници се озова македонецът Дарко Тасевски. Николай Димитров проби по лявото крило и центрира топката към Тасевски, който с удар от въздуха от 7-8 метра разстреля стража на Севойно Николич.

След гола „сините” продължиха да атакуват, а Николай Димитров изтормози до краен предел отбраната на сърбите. В 21-ата минута Вуйович центрира в наказателното поле към Гафчевич, който стреля с акробатичен плонж, но вратарят на шампионите Петков се намеси авторитетно и изби в корнер. В средата на полувремето мароканецът Юсеф Рабех получи контузия в дясното коляно и бе заменен принудително от Милиев.

В 33-ата минута Павичевич стреля много силно от 20-ина метра, но отново вратарят на Левски се намеси авторитетно. В заключителните минути на първото полувреме играчите на Севойно успяха да изравнят резултата. Шуниеверич изведе своя съотборник Павичевич очи в очи с Георги Петков и капитанът на сърбите хладнокръвно изравни резултата.

На полувремето старши треньорът на „сините” Емил Велев пусна в игра изцяло нова единайсеторка. В 50-ата минута Жоазиньо стреля от пряк свободен удар от границата на полето, но топката рикушира в стената. Десетина минути по-късно отново нисичкия бразилец създаде опасно положение пред вратата на сърбите. Той центрира от корнер към мароканеца Бензукан, който стреля опасно с глава, но ударът му мина на сантиметри от вратата. В следващата атака възстановеният от травма Георги Христов стреля силно от 20-ина метра, но ударът му попадна в ръцете на Николич.

В 69-ата минута голмайсторът на Севойно Павичевич нахлу в наказателното поле на Левски, преодоля Митрев и чукна топката към опразнената врата, но притичалият Бензукан успя да изчисти кълбото от самата голлиния. Пет минути след това Христов отново стреля опасно към вратата на Севойно, но ударът му бе избит в корнер. До края на мача играчите на Емил Велев се опитаха да вкарат втори гол, но сръбският страж Николич спаси всички по-опасни положения.

Следващата контрола на Левски е на 7-и юли срещу Черно море.

Описание на най-интересните моменти:

* Край на мача. Левски не успя да победи Севойно в първата си контрола от лятната подготовка.

* В 85-ата минута след късо изпълнение на корнер, топката попадна в краката на Жоазиньо, който веднага центрира към Цачев. Последният стреля с глава, но топката минута мина покрай вратата.

* В 76-ата минута Цачев зае мястото на Чипилов

* В 74-ата минута Георги Христов отново стреля опасно към вратата на Севойно, но стражът на гостите Николич изби топката. При следващото спиране на играта вратарят Митрев отстъпи мястото си на Цветан Димитров.

* В 70-ата минута Александър Киров заменя мароканеца Тиберканин

* В 69-ата минута голмайсторът Павичевич влезе в наказателното поле на Левски. Той преодоля вратаря Митрев и стреля, но Бензукан успя да изчисти кълбото от гол линията.

* В 61-ата минута Жоазиньо центрира от корнер към Бензукан, койото стреля с глава, а топката мина на сантиметри от вратата. В следващата атака Георги Христов стреля от 20-ина метра, но стражът на Севойно улови топката

* В 57-ата минута играч на Севойно центрира от фаул в полето на Левски. Резервният вратар Божидар Митрев в стремежа си да изчисти топката удари Лъчо Балтанов, който бе заменен от Недялков.

* В 50-ата минута Жоазиньо стреля от пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но топката рикушира в стената и излезе в корнер

* Още в първата минута на втората част двама играчи на сръбския тим се контузиха и лекарският щаб в момента им оказва първа помощ

* Начало на второто полувреме. На почивката е заменен целия отбор на Левски, като в игра влизат Митрев, Генев, Вагнер, Бензукан, Тиберканин, Чипилов, Жоазиньо, Балтанов, Христов и Огнянов.

* Край на първото полувреме. Левски и Севойно се оттеглят на почивката при равенство - 1:1.

* ГОЛ за Севойно! В 41-ата минута Шуниеверич изведе Павичевич очи в очи с Георги Петков, като сръбският нападател хладнокръвно изравни резултата - 1:1

* Пет минути преди края на полувремето сръбският тим поизравни играта.

* В 33-ата минута Павичевич стреля много силно от 20-ина метра, но вратарят на Левски Петков се намеси много авторитетно.

* В 30-ата минута Зе Соареш проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и подаде към Тасевски. Македонецът обаче не успя да отправи опасен удар, с което бе провалена добрата атаката на "сините"

* Минута по-късно Вуйович центрира към Гафчевич, който стреля с глава, но Петков спаси. Малко след това мароканецът Юсеф Рабех получи контузия и бе заменен от Милиев.

* В 20-ата минута отново Ники Димитров проби по крилото, а ударът му с левия крак бе спасен от вратаря Николич.

* След 15 минути игра "сините" водят с минималното 1:0 в първата си контрола от лятната подготовка. До момента играчите на Левски изцяло контролират развоя на мача.

* ГОЛ за Левски! В 8-ата минута Николай Димитров проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Тасевски, който отблизо откри резултата.

* В 7-ата минута играчите на Левски организираха опасна атака към вратата на Севойно. Македонецът Тасевски намери бразилеца Зе Соареш около наказалтеното поле, последният върна назад към Георги Сърмов, но ударът на последния бе много неточен

* Във 2-ата минута Давид Бистрон засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина встрани от вратата

* НАЧАЛО НА МАЧА!! Новото попълнение на Левски Седрик Бардон ще изгледа срещата в компанията на президент Тодор Батков, спортно-техническият директор Даниел Боримиров и контузената звезда на "сините" Георги Иванов - Гонзо.

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 23. Бистрон, 5. Рабех, 14. Минев, 45. Гаджев, 8. Сърмов, 22. Тасевски, 24. Н. Димитров, 10. Йовов, 21. Зе Соарес

Резерви: 12. Митрев, 31. Цв. Димитров, 55. Милиев, 2. Генев, 25. Вагнер, 15. Бензукан, 6. Тиберканин, 18. Чипилов, 20. Жоазиньо, 30. Балтанов, 28. Киров, 11. Христов, 16. Огнянов, 19. Цачев, 17. Недялков

Севойно: 1. Николич, 2. Камберович, 3. Вирич, 4. Булатач, 5. Максимович, 14. Янкович, 7. Суниеварич, 8. Йовичич, 9. Дафчевич, 10. Вуьович, 11. Косич

Резерви: 12. Родич, 13. Пейович, 6. Димич, 15. Ракович, 16. Вукович, 17. Н.Станкович, 18. С.Станкович

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)