3. Две "орлета" избягаха в Пирин, но Левски оскуба три (видео+снимки)

Две "орлета" избягаха в Пирин, но Левски оскуба три (видео+снимки)

Левски спечели гостуването си на Пирин с 3:2 след пълен обрат на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. Домакините оказаха отпор през първото полувреме, когато откриха резултата чрез майстора Иван Цветков, но след първия половин час „сините” започнаха наказателна акция.

Левски спечели гостуването си на Пирин с 3:2 след пълен обрат на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. Домакините оказаха отпор през първото полувреме, когато откриха резултата чрез майстора Иван Цветков, но след първия половин час „сините” започнаха наказателна акция. Първо Юлу-Матондо изравни, а след почивката Дембеле, чийто гол през първото полувреме беше несправедливо отменен, и Йовов решиха мача с още две попадения. Седем минути преди края Иван Цветков оформи крайното 2:3 от дузпа.

Успехът е важен за Левски преди дербито с Литекс в неделя на „Герена”. Разликата между „сини” и „оранжеви” е 5 точки преди днешния мач на Литекс със Сливен в Ловеч. Столичани пък на практика си осигуриха участието в евротурнирите с днешната победа. Пирин пък се намира на точка от опасната зона преди двубоя на Академик с Миньор в Перник.

Мачът започна вихрено за Пирин. Първо в 3-ата минута Иван Цветков изскочи сам срещу Илиев, но Веселин Минев се върна и изби с чисти шпагат. В 6-ата минута обаче Пири ликуваше. Цветков получи пас от дълбочина, с тяло затвори Иво Иванов и с нисък удар покрай Илиев прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Левски изравни в 14-ата минута чрез Дембеле, но страничният рефер видя засада, въпреки че нападателят беше на една линия със защитата на Пирин.

Спектакълът продължи. Пирин владееше по-често топката и със самочувствие действаше срещу по-именития си съперник. В 16-ата минута „орлетата” отново нападнаха опасно вратата на „сините”. След хубав пробив на Стойков отляво, Димитър Илиев акробатично стреля, но извън рамките на вратата.

Постепенно домакините предоставиха инициативата на Левски. В 29-ата минута Тасевски изведе Дембеле сам срещу вратаря, но Коемджиев успя да попречи на нападателя да отправи удар.

В 32-ата минута вече нямаше прошка и Левски изравни. Юлу-Матондо вкара с глава в трети пореден мач. Той беше оставен непокрит при центриране на Минев отляво и с глава бодна кълбото в долния ъгъл на безпомощния Ганев, но този път не изрази радостта си по обичайния начин.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

На почивката Георги Иванов – Гонзо пусна в игра Христо Йовов и Исмаил Иса, а извади Юлу-Матондо и Даниел Димов.

Това не даде резултат и в 50-ата минута Пири удари последователно две греди чрез Иван Цветков и Юлиян Попев.

Събитията се пренесоха на другия фронт и Йордан Милиев с глава пропусна да осъществи пълен обрат, след като се включи при свободен удар.

Двуострата игра не спираше. Пирин осъществи светкавична контраатака, която не доведе до нищо, преди резервата Йовов да бъде изведен сам срещу Ганев и да не успее да го финтира.

В 66-ата минута грешка на Антон Костадинов позволи на Левски вече да поведе. Халфът на Пирин подари топката на Дембеле, който необезпокояван опъна мрежата със средно висок диагонален шут, нетипичен за нападателя.

В 78-ата минута мачът сякаш свърши. Христо Йовов отбеляза с хубав шут пред наказателното поле, който се оказа невъзможен за Ганев.

В 82-ата минута обаче Пирин получи право на дузпа, след като топката срещна ръката на Сержиньо Грийн. Иван Цветков реализира втория си гол в срещата за 2:3.

До края домакините не успяха да създадат положение, докато Левски пропусна чрез Даниел Младенов и накрая се поздрави с четвърти пореден успех.