3. Два полугола и куп пропуски пратиха ЦСКА на финал за Купата на България (видео+снимки)

„Червените” се наложиха с 2:1 над Литекс при завръщането си на „Армията”, Делев вкара и двата гола за "армейците"

Отборът на ЦСКА се класира за финала в турнира за Купата на България, след като в днешния полуфинал се наложи с 2:1 над тима на Литекс. Двубоят се игра на стадион „Българска армия” пред около 9 хиляди зрители, като това бе официалното завръщане на „армейците” в дома им, след проблемите с лиценза и продължителния ремонт на съоръжението.

Иначе Делев изведе столичани напред в 28-ата минута, а Георги Миланов изравни в 68-ата. Крайното 2:1 пък оформи отново Спас Делев в 87-ата минута.

Двубоят започна със силен натиск на ЦСКА и пропуск за домакините още във 2-та минута, когато Делев не успя да засече удар на Маркиньос от няколко метра. Последва и първата спорна ситуация, след като Иван Караджов улови топката след едно центриране извън пределите на наказателното поле, но това не бе видяно от рефера.

Първата 100-процентова възможност в мача дойде в 11-ата минута, когато Янчев изведе Делев очи в очи с Виничиус, но стражът на ловчанлии се хвърли в краката му и спаси. Последва неточен удар на Галчев, след който Трифонов опита късмета си от дистанция, но вратарят на „оранжевите” отново се намеси.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Нелсън центрира остро отдясно в наказателното поле, където Делев в първия момент не засече добре, но след рикошет в крака на Виничиус нападателят се разписа -1:0.

След гола „армейците” продължиха да притискат здраво съперника си, като пропуснаха още няколко чисти положения за гол. Първо Виничиус спаси по страхотен начин удар на излезлия сам срещу него Делев, впоследствие стражът на Литекс продължи с фамозните си изяви, правейки страхотно двойно спасяване след шутове на Янчев и Делев.

Нов гол до почивката обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „червените”.

Втората част пък стартира по-силно за гостите и още в 52-ата минута Барт можеше да изравни, след като засече с глава центриране на Янев, ала Караджов бе добре пласиран и улови. Последваха неточни удари на Занев и Тодоров, като този на нападателя бе от изключително чиста позиция, но кълбото премина покрай дясната греда на Караджов.

Така дойде 68-ата минута, когато гостите изравниха резултата, след като Георги Миланов засече с глава центриране от корнер на Христо Янев – 1:1.

След гола „оранжевите” продължиха да доминират и със страхотен пропуск се отчете Дока, който останал очи в очи с Караджов не можа да преодолее стража на „червените”.

В последните минути ЦСКА отново натисна, окрилена от подкрепата на публиката и в 87-ата минута „Българска армия” изригна, след като Делев получи в наказателното поле и стреля с десния крак, кълбото рикошира в тялото на Берберович и влезе в мрежата на Виничиус, който бе тръгнал в другата посока.

До края на двубоя повече голове нямаше и така ЦСКА се наложи с 2:1 над тима на Литекс и се класира за финала в турнира за Купата на България, където очаква победителя от утрешния сблъсък между Славия и Пирин.