3. Два гола на Делев посякоха „войводите” в София (видео)

Два гола на Делев посякоха „войводите” в София (видео)

ЦСКА се наложи с 2:0 над Сливен, второто попадение на Делев от явна засада

Отборът на ЦСКА се върна на победния път след загубата с 0:1 от Черно море, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Сливен. Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” и бе първа от програмата на 20-ия кръг на родната „А” група.

И двете попадения в мача бяха дело на Спас Делев, но на повторенията след втория гол ясно се видя, че нападателят е в поне двуметрова засада. Дебют за „армейците” в този сблъсък пък направи Станко Йовчев, който се появи като резерва в 88-ата минута.

Двубоят започна с очакван натиск на „червените”, който даде резултат още в 8-та минута, когато Тонев изведе по невероятен начин Делев зад гърба на противниковата отбрана, а последният с хубав удар направи безпомощен Караманов за 1:0.

След гола по-добрата игра на „армейците” продължи и в 24-ата минута Костадин Стоянов навлезе в наказателното поле с хубав фин и шутира силно с левия крак, но в обсега на стража на гостите, който спаси. Няколко минути по-късно Колев можеше да възстанови статуквото, след като отправи страхотна бомба от над 20 метра, ала кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда на ЦСКА.

Така дойде 31-ата минута, когато Гъргоров центрира от фаул, Шеридън отклони с глава към далечната греда, където непокритият Делев с глава удвои преднината на „червените”. На повторенията обаче ясно се видя, че Делев е в поне двуметрова засада след паса на шотландеца.

След този гол темпото на игра видимо спадна и до края на полувремето зрителите не видяха повече попадения.

Втората част бе значително по-слаба от първата, като столичани владееха изцяло контрола върху събитията на терена. В 59-ата минута Делев можеше да оформи хеттрика си, след като стреля много опасно от фаул, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.

Като цяло обаче темпото през тази втора част бе много слабо, а сериозните положенията пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Именно при едно такова, в 76-ата минута, Тонев центрира хубаво отляво за непокрития Садула, който от границата на малкия пеналт прати кълбото високо над вратата на Караманов.

В последните 10 минути „червените” отново вдигнаха леко оборотите, като първо Галчев стреля над вратата, а впоследствие Караманов трябваше да показва рефлекс след силен шут на Нелсън. В даденото от рефера продължение пък, Тонев излезе очи в очи със стража на Сливен, ала ударът му с левия крак срещна лявата греда на гостите.

До края на двубоя обаче нов гол не падна и така ЦСКА се наложи с 2:0 над Сливен в първи мач от 20-ия кръг на родната „А” група.

След този успех 'червените" се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 38 точки, на 3 зад кръвния враг Левски. Гостите от Сливен пък са 14-и с 16 точки, колкото има и Калиакра, но каварненци са с мач по-малко.