3. Дубълът на Славия обърна втория отбор на Левски в дебюта на Ангел Славков

Дубълът на Славия обърна втория отбор на Левски в дебюта на Ангел Славков

В мач от Югозападната Трета лига

Вторият отбор на Славия постигна победа като гост над дублиращия състав на Левски с 2:1 в мач от деветия кръг в Югозападната трета лига. Първото полувреме предложи интересни положения и за двата отбора, но добрите намеси на вратарите предопределиха резултата на полувремето 0:0 в дебюта на треньора Ангел Славков.

Всичко по-интересно се случи през втората част. Играчите на Левски изпълниха бързо нарушение и се възползваха максимално от разредената защита на "белите", като откриха резултата в 51-ата минута чрез Александър Божилов.

След това Славия наложи териториален превес и успя да изравни резултата в 69-ата минута чрез нападателя Марко Милетич. Натискът на гостите продължи и след много многоходова комбинация през центъра в 78-ата минута, халфът Борис Тодоров отбеляза победното попадение в мача за крайното 2:1.

Славия е на шесто място в класирането с 14 точки, докато "сините" са с 9 и заемат 12-та позиция до момента. Лидер в Югозападната трета лига е Кюстендил с 27 пункта.