3. „Дежа вю” за Левски – БАТЭ би „сините” отново с 2:1 (видео)

„Дежа вю” за Левски – БАТЭ би „сините” отново с 2:1 (видео)

Борисовский завод автотракторного электрооборудования удари Левски с 2:1, със същия резултат с който белорусите отстраниха „сините” на прага на Шампионската лига през сезон 2008-09.

"Борисовский завод автотракторного электрооборудования" удари Левски с 2:1, със същия резултат с който белорусите отстраниха „сините” на прага на Шампионската лига през сезон 2008-09. Днешният мач беше със статут на приятелски, но българският тим отново загуби, което припомни онзи кошмар, който изживя тогава. Голът за Левски беше дело на вездесъщия Иван Цветков в края на мача в Белек.

През първото полувреме контузия получи новото попълнение Нуно Пинто, който беше заменен принудително. Дори го носиха на ръце. След мача обаче стана ясно, че травмата на португалеца не е от най-тежките, но все пак ще бъде в пълен покой най-малко 4 дни.

Левски първи стигна до ситуация за откриване на резултата. В 11-ата минута Иван Цветков засече центриране на Калво, но стреля право в ръцете на вратаря.

В 26-ата минута отново таранът беше главно действащо лице. Той удари греда след разбъркване в наказателното поле.

Малко по-късно Даниел Младенов можеше да отбележи, но не успя да засече остро центриране. Впрочем Младенов на няколко пъти атакуваше вратата на противника, но топката все му бягаше.

В 32-ата минута БАТЕ откри резултата. Рудик разстреля Пламен Илиев от 30 метра. Пацо Тигъра само изгледа удара в горния му ъгъл.

Левски пробва да върне гола, но Тони Калво не успя да преодолее вратаря с шут вътре в наказателното поле.

Старокин, който замени Пинто, се намеси решително малко преди почивката, изчиствайки от голлинията.

При 1:0 за БАТЕ дойде почивката.

С подновяването на играта Левски получи втори гол. Майкон, но не онзи известния, излезе сам срещу вратаря Илиев, финтира го и търколи топката в мрежата му за 2:0. В 54-ата минута БАТЕ вкара и трети гол, но той не беше признат заради засада.

В 61-ата минута Дарко Тасевски получи втори жълт картон, но заради приятелския статут на мача на негово място влезе Йордан Милиев.

В течение на втората част Младенов се размина на няколко пъти с топката, а ударите на Цветков все бяха спирани от защитата на БАТЕ. В крайна сметка в 82-ата минута нападателят реализира. 15-годишният Антонио Вутов, който се бе появил само няколко минути по-рано, се пребори за една топка, пусна към Мулдер, който пък намери Цветков в наказателното поле. Той от своя страна прати топката в обратния ъгъл с изключително прецизен удар.

Левски можеше да изравни в 84-ата минута, но вратарят с мъка изби удар на Милиев с глава.

Така Левски загуби последната си контрола в Турция. „Сините” се прибират в България на 15 февруари.

Шефът на Спартак Варна Павлин Николов с жест към клуба

Николов няма да има претенции към бъдещия собственик на "соколите"

Улаус Скаршем в конфликт с Томаш в ЦСКА?

Норвежецът не е доволен от статута си в отбора

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)