3. Дербито при юношите не се състоя - Черноморец прегази Нефтохимик със 7:0

Дербито при юношите не се състоя - Черноморец прегази Нефтохимик със 7:0

Дербито между „Черноморец-Бургас” и „Нефтохимик” на ниво юноши старша възраст не се състоя. Въпреки че са с година-две по-малки от противника, младите „акули” го прегазиха със 7:0, без да срещнат достойна съпротива, съобщават от пресслужбата на клуба. Мачът от 18-ия кръг на зоналното първенство се игра на помощен терен на стадион „Черноморец”.

Головата забава за възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев откри капитанът Стоян Мантаров в 19-ата минута. До почивката авансът стана класически с попадения на Михаил Кушинов и Виктор Димитров. И през второто полувреме младите „шейхове” трудно минаваха центъра, а топката се оплете в мрежата им още 4 пъти. Точни бяха Александър Янчов-2, Денис Билянов и Станислав Димов.

7:0 безспорно си е разгром, но резултатът беше най-малкият, с който „Нефтохимик” можеше да се отърве. След победата си „Черноморец-Бургас” оглави класирането в зоналната група за юноши старша възраст с актив от 40 точки.

Съставът на победителите: Вълков /46-Желев/, Димов, Патев /46-Янков/, Миндов, Мантаров, Кушинов, Благов /57-Савов/, Билянов /59-Тузаков/, Кралев /46-Петков/, Димитров /46-Стойков/, Янчов.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение