3. Дебрецен свали Левски на земята - 2:1

Дебрецен свали Левски на земята - 2:1

Унгарците смаяха всички с бързия и грамотен футбол, който демонстрираха, и изнесоха лекция на противника си още в първия мач за влизане в груповата фаза на Шампионската лига

Дебрецен свали Левски на земята. Унгарците смаяха всички с бързия и грамотен футбол, който демонстрираха, и изнесоха лекция по всички показатели на противника си още в първия мач за влизане в груповата фаза на Шампионската лига – 2:1 на „Герена”.

Боднар откри резултата с топовен удар от 30 метра още в началото. Бардон изравни малко след началото на втората част, но Цвиткович смрази всички на стадиона с попадение в 77-ата минута.

В началото „сините” започнаха по-активно и няколко центрирания донесоха напрежение в отбраната на гостите.

Малко след това обаче отборът на Дебрецен се окопити и започна да създава опасни положения. Така се стигна до 12-ата минута, когато гостите откриха резултата с прострелен удар от повече от 30 метра на Боднар. Георги Петков нямаше как да реагира на топовния удар на играча и топката влезе в горния десен ъгъл на рамката.

Последваха много тежки минути за играчите на Ратко Достанич. Дебрецен натисна и създаваше положение след положение за своя отбор. Леандро, Кулибали и Кис постоянно тормозеха защитата на „сините”. Петков спасяваше каквото може, а веднъж и гредата бе с него при удар с глава.

За първите 30 минути статистиката сочеше, че ударите към двете врати бяха 5:0 в ползва на гостите.

Шампионите създадоха първата си сериозна опасност чак в 40-ата минута. Тогава Бардон проби отляво и подаде ниска топка към малкия пеналт, където Йовов бе непокрит, но не уцели топката от два метра и тя излезе в аут. Две минути по-късно имаше идентична ситуация, в която Левски отново не можа да отбележи.

Така завърши първото полувреме.

"Сините" започнаха силно втората част. Още в 47-ата минута Тасевски проби отдясно и подаде към Христов, който с пета върна към Йовов, той стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и вратаря хвана топката.

В 50-ата минута обаче попадението падна. Дарко Тасевски нахлу отляво и подаде към Бардон, който от точката на дузпата с хубав изстрел в горния ляв ъгъл изравни резултата.

Падналият гол обаче не доведе до нужния резултат. Левски потърси и второ попадение и в следващите няколко минути имаше превъзходство в играта. В 70-ата минута, след центриране, Дениран Ортега можеше да отбележи с глава от 3 метра, но изигра положението аматьорски.

След това гостите бързо излезнаха от шока и малко по малко отново наситиха средната линия и взеха инициативата.

В 74-ата минута центриране от корнер достигна Домби, който стреля с крак, но на гол линията беше застанал Вагнер, който изчисти.

В 77-ата минута обаче на „Герена” всички замлъкнаха. След изпълнение на тъч топката достигна до Кулибали, който центрира и Цветкович на скорост отбеляза с крак от много близко разстояние.

До края на мача само Бардон имаше добър шанс да изравни, но стреля неточно от малък ъгъл.

Така Левски изгуби почти всякакви шансове за класиране в най-елитния клубен футболен турнир. Утехата за шампионите е участието в Лига Европа, което е гарантирано и ще им донесе поне още 8 мача в групата.