3. "Чуковете" стартираха с разгром контролите (СНИМКИ)

"Чуковете" стартираха с разгром контролите (СНИМКИ)

При изключително тежки условия Миньор победи Септември (Симитли) с 5:0

Отборът на Миньор (Перник) победи Септемрви (Симитли) с 5:0 в контролна среща, играна при изключително тежки условия на заснежения терен в село Мурсалево.

„Чуковете” поведоха в 19-ата минута чрез Евертон Джилио – Том, а само две по-късно, дошлият на проби алжирец Си Салем удвои преднината. В 54-ата минута Милен Василев придаде класическо изражение на резултата с гол от дузпа, преди юношата на перничани Йордан Йорданов да вкара четвърто попадение в 79-ата. Автогол на Ангел Тренчев в 83-ата минута пък оформи крайното 5:0.

По този начин "жълто-черните" започнаха с успех зимните си контроли, а техният наставник Стойчо Стоев успя да види в игрова обстановка някои от новодошлите в отбора, въпреки неблагоприятните условия за игра. Миньор държеше инициативата през целия двубой и можеше регистрира още по-изразителна победа.

Том откри резултата в 19-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра. Само две минути по-късно перничани отново ликуваха, след като при центриране отляво бранителят на Септември Балтов опита да изчисти в корнер, но топката спря в снега, където дебнещият Си Салем вкара за 2:0.

Повече голове през първата част не паднаха, но влезлият като резерва Фарес Брахими можеше да се разпише с атрактивна задна ножица.

Малко след почивката Брахими бе фаулиран в наказателното поле на тима от Симитли от Ангел Тренчев и главният рефер Стефа Апостолов не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Милен Василев, който реализира трето попадение във вратата на Септемрви.

През втората част в игра за "чуковете" се появи юношата на тима Йордан Йорданов, който бе главно действащо лице докрая на срещата. Първо в 79-ата минута Йорданов навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе отразен, но при добавката нямаше как да сбърка и записа името си сред голмайсторите.

В 83-ата минута отново младокът нахлу отдясно в пеналтерията на Септември, след което пусна топката под плонжа на Ганев, но при опита си да изчисти Ангел Тренчев вкара в собствената си врата за крайното 5:0.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение