3. Черноморец сгази Спартак и в реванша (СНИМКИ)

Черноморец сгази Спартак и в реванша (СНИМКИ)

"Акулите" биха плевенчани с 5:0 в Бургас

Отборът на Черноморец-Бургас се класира за осминафинал в турнира  за купата на България. „Акулите“ си осигуриха това след нова убедителна победа с 5:0 над тима на „Спартак“ Плевен. Първият мач в Плевен завърши 4:0, и така с общ резултат 9:0 бургазлии очакват своя съперник по-нататък.

Черноморци излязоха само с 3-ма титуляри, като на много от основните  футболисти беше дадена почивка. Въпреки  това домакините държаха изцяло инициативата през целия двубой. Първия гол падна в 23-та минута. Направилият официален дебют Милчо Ангелов получи пас около границата на наказателното поле, елегантно се освободи и с премерен удар откри резултата. В 31-та минута Яник Боли отбеляза втория гол, след страхотен диагонален удар. Класическият резултат направи Румен Трифонов с удар от около 25 метра.

През втората част играта отново се развиваше в половината на гостите от Плевен. В 67-та минута Милчо Ангелов се разписа за втори  път за 4:0 с глава. Крайното 5:0 оформи влезлият като резерва португалец Педро Мендес. Освен петте попадения домакините изпуснаха поне още толкова чисти положения. Пропуски направиха Станислав Дрянов, Педро Мендес, Гаел, Венелин Филипов и Яник Боли.

Следващият  домакински мач на „акулите“ е  тази сряда от 16:30 часа. В мач за първенството, момчетата на Димитър  Димитров посрещат тима на „Славия“.

Състави:

ЧЕРНОМОРЕЦ: Янко Георгиев, Николай Николов, Румен Трифонов, Милчо Ангелов, Орелиен Лола, Станислав Дрянов, Яни Пехливанов, Пламен Димов, Лъчезар Балтанов (Гаел Нлундулу - 75'), Венелин Филипов (Даниел Младенов - 67'), Яник Боли (Цветомир Цонков – 67').

СПАРТАК: Васил Тодоров, Ивайло Дангуров (Станислав Иванов 80'), Кристиан Григоров, Милен Тодоров, Тони Паликрушев, Любомир Тодоров (Станислав Краев - 75'), Цветан Петров, Янислав Иванов, Владислав Василев (Десислав Русев - 64'), Тихомир Тодоров, Любомир Иванов.
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч