3. Черноморец обърна Ботев (Вр) и излезе от зоната на изпадащите (+СНИМКИ)

Черноморец обърна Ботев (Вр) и излезе от зоната на изпадащите (+СНИМКИ)

Врачани претърпяха първа загуба при Тони Здравков

Черноморец нанесе първа загуба на Ботев (Враца) при Тони Здравков. Бургазлии се поздравиха с втора домакинска победа – 2:1 – дошла след пълен обрат. Врачани излязоха напред в резултата в 20-ата минута след автогол на Терзиев. В 27-ата обаче Венци Христов, който беше най-активен за домакините, изравни. През второто полувреме, в 64-ата минута, Уатара обърна развоя на срещата с второ попадение за „акулите”, а шест минути преди края Николай Христов получи втори жълт картон и Ботев завърши мача с 10 души.

Футболът, който се получи на стадион „Лазур” пред доста малко зрители, беше на добро ниво, като положения имаше и пред двете врати. Илия Илиев беше най-деен за Ботев.

Черноморец натисна от първия съдийски сигнал. Още в 1-ата минута домакините изразиха претенции за дузпа при удар на Младенов с глава, срещнал тялото на Николай Маринов.

Венци Христов на два пъти имаше възможност да открие резултата в полза на домакините, но несполучи преди Ботев (Вр) изненадващо да открие резултата в 20-ата минута. Георги Терзиев си отбеляза автогол, давайки преднина на гостите, които откакто бяха поети от Тони Здравков, записаха две победи с по 1:0.

Бургазлии обаче бързо изравниха. В 27-ата минута Венци Христов вкара с плътен удар вътре в наказателното поле.

Десет минути по-късно Михаил Иванов се намеси атрактивно при прострелно центриране на Уатара, предотвратявайки обрат.

При 1:1 дойде почивката.

Втората част започна с накъсана игра, породена от нарушения на играчи на Ботев. Между 45-ата и 67-ата минута бяха показани три жълти картона на гостите.

След два опасни удара – на Венци Христов и Цветомир Цонков – Черноморец съвсем заслужено осъществи пълен обрат. В 61-ата минута Уатара бе изведен от Венци Христов сам срещу вратаря и с удар покрай него направи 2:1.

Венци Христов не успя да осигури победата за бургазлии две минути по-късно, като пропусна изгоден шанс след центриране на Даниел Младенов.

В 65-ата минута Жайро от състава на Ботев стреля с глава, но над вратата.

Грубостите продължиха и в 84-ата минута гостите останаха с човек по-малко, като втори жълт картон получи Николай Христов. Това в крайна сметка предопредели крайния победител.

След мача Черноморец излезе от зоната на изпадащите, като дръпна до 8-ото място с актив от 9 точки. Ботев (Враца) остана на 14-ата позиция, която е под чертата, с 6 т.