3. Черноморец и ЦСКА взеха първите си точки на „Лазур” (видео)

Черноморец и ЦСКА взеха първите си точки на „Лазур” (видео)

Двата тима си вкараха по един гол, но не се победиха. Гредата и пропуски на Шеридън спасиха „акулите” в края

Черноморец и ЦСКА не се победиха и завършиха при резултат 1:1 срещата помежду си от втория кръг на българската „А” група, играна на стадион „Лазур” в Бургас.

Официален дебют за ЦСКА в „А” група записа скандално напусналия Черноморец миналата зима мадагаскарец Абел Анисе, който бе бурно освиркван от домакинските привърженици при всяко съприкосновение с топката.

Затова донякъде логично срещата започна доста нервно и двата отбора често нарушаваха правилата, в резултат на което играта се накъса и до 15-ата минута не се стигна до нищо интересно, освен до няколко остри сблъсъка.

Последваха няколко силни минути на „акулите”, но отбраната и вратарят на „армейците” се справиха на ниво, а после гостите успяха и да открият резултата. Това стана в 22-рата минута, в която Карачанаков започна една атака, продължена от Нджонго Присо, който напредна и центрира остро в наказателното поле на Черноморец, а капитанът на бургазлии Траян Дянков вкара топката в собствената си врата.

Момчетата на Димитър Димитров-Херо реагираха като ужилени и веднага след попадението вдигнаха оборотите, но Утара и Боли не успяха да поразят целта и така почивката дойде при минимална преднина за гостите, които разчитаха предимно на контраатаки, след като поведоха в резултата.

През второто полувреме ситуацията на стадион „Лазур” не се промени значително, ала играта бе спряна за няколко минути заради димка на терена, хвърлена от феновете на ЦСКА.

Иначе „червените” продължиха да изчакват своя шанс с прибрана игра в половина си. Това обаче доведе до положения за Черноморец, а в 70-ата минута едно от тях бе превърнато в гол от Яник Боли, който бе оставен непокрит в наказателното поле на „червените” и със силен удар възстанови статуквото.

Секунди след подновяването на играта Нджонго Присо направи най-фрапантния пропуск в срещата, след като на празна врата не успя да се разпише след силен удар на Карачанаков. Последният пък бе най-близо до гола от състава на ЦСКА, но нямаше късмет и ударът му в 82-рата минута спря в дясната греда, вместо да навести мрежата на Стоян Колев.

Последваха няколко скандални отсъждания на съдията Радан Мирянов в ущърб на гостите, които се разиграха в края, но пропуски на Килиън Шеридън ги лишиха от победата. Така резултатът остана непроменен и двата тима си поделиха точките, намирайки се в долната половина на таблицата с по един пункт след два кръга.