3. Черноморец и Славия не се победиха на "Лазур" (СНИМКИ)

Черноморец и Славия не се победиха на "Лазур" (СНИМКИ)

Двубоят в Бургас завърши наравно 2:2

Черноморец и Славия завършиха наравно 2:2 в среща от 10-ия кръг на родната „А” група. Мачът се игра на стадион „Лазур” в Бургас. Головете за „белите” отбелязаха Атанас Курдов (23) и Фернандо Да Силва (56), а точни за Черноморец бяха Наджиб Аммари (51) и Лъчезар Балтанов от дузпа (88).

Една от първите по-интересни ситуации в мача бе в 7-ата минута, когато Живко Желев стреля от фаул отдалеч, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Малко преди да изтече четвърт час от началото на мача, Жереми Манзоро можеше да открие резултата, но от няколко метра стреля право в Георги Петков. В 21-ата минута вратарят на Славия се справи и с удар на Фонсека.

Славия излезе с гол напред в 23-ата минута, след като Атанас Курдов се разписа от близко разстояние. В 34-ата Милен Василев центрира кълбото, а Живко Желев го засече, но то не попадна в очертанията на вратата. Последва и удар на Милен Василев, но Дашев бе на мястото си и спаси.

В края на първото полувреме домакините пропиляха няколко добри възможности. В 43-ата минути Наджиб Аммари нанесе удар с глава, но Георги Петков спаси. Минута по-късно Чико се озова сам срещу вратаря на Славия, но стреля в него, а малко преди последният съдийски сигнал за първата част Фонсека също се отчете с удар към вратата на гостите, но Георги Петков отново се справи. Така след 45 минути игра Славия водеше срещу Черноморец с 1:0.

”Акулите” успяха да изравнят резултата в 51-ата минута, когато Наджиб Аммари отбеляза за 1:1 с хубав удар. 5 минути по-късно обаче, Славия отново поведе. Автор на второто попадение за „белите” бе Фернандо Да Силва, който се разписа с техничен изстрел. В 71-ата минута Ванчо Траянов стреля с глава над напречната греда. В 78-ата минута се стигна до нов удар към вратата на „белите”, но кълбото не попадна в целта.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Черноморец получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николай Павлов в наказателното поле. Зад топката застана Лъчезар Балтанов и с точно изпълнение оформи крайното 2:2.

В следващия кръг Черноморец гостува на ЦСКА, а Славия е домакин на Левски.