3. „Черноморец - Бургас” записа победа в първата контрола (снимки)

„Черноморец - Бургас” записа победа в първата контрола (снимки)

„Черноморец - Бургас” спечели първата си контрола за 2011 г. с 1:0 над „Светкавица”. Мачът на изкуствения терен в Поморие беше неофициален дебют на новия старши треньор Антон Велков

„Черноморец - Бургас” записа победа в първата  контрола (снимки)
„Черноморец - Бургас” спечели първата си контрола за 2011 г. с 1:0 над „Светкавица”. Мачът на изкуствения терен в  Поморие беше неофициален дебют  на новия старши треньор Антон Велков. Той използва общо 19 футболисти, като през цялото време играха само трима младоци: Георги Терзиев, Бранимир Костадинов и Живко Петков. Именно Костадинов реализира единствения гол в 60-ата минута.

Над 200 фена на „Черноморец – Бургас”  пропътуваха разстоянието до Поморие, за да подкрепят отбора в първата му предсезонна контрола. Преди началото на мача привържениците разпънаха големи транспаранти и знамена.

При излизането на тима на терена те запалиха факли, а през цялото време на срещата  не спряха да скандират имената на футболистите и треньора на „акулите”. След мача тарторите на агитката се срещнаха с Антон Велков и го поздравиха за първата победа начело на отбора. Те обещаха безрезервна подкрепа както в домакинските мачове, така и при гостуванията, като си пожелаха още това лято тимът да играе в европейските клубни турнири.

Трима футболисти на „акулите” облякоха , макар и в неофициален мач за първи път фланелката на „Черноморец – Бургас”. Най-коментираното име в редиците на отбора бе това на угандиеца с немски паспорт Савио Нсереко. Той изигра пълни 45 минути и остави много добри впечатления с изявите си. На няколко пъти Савио показа класа като с бързина и финтове създаде добри голови възможности пред вратата на гостите. Самият той на два пъти асистира при опасни положения в атака, но до гол не се стигна, В играта на бързоногия нападател пролича липсата на достатъчно време за подготовка, но както самия той заяви преди няколко дни,  до първия мач от сезона  ще е напълно готов.

Дебют с фланелката на „Черноморец –  Бургас” записаха и Яни Пехливанов, както и юношеския национал Живко  Петков. И двамата вложиха много старание в мача, но все още ще им трябва опит, за да натрупат необходимото самочувствие. Живко Петков бе един от тримата футболисти на „акулите”, заедно с младежкия национал Георги Терзиев и авторът на попадението Бранимир Костадинов  изиграха пълни 90 минути в срещата.

Велков  не изневери на тактическата схема 4-4-2, налагана от неговия предшественик Красимир Балъков. В стабилната защита имаше само една промяна в изпълнителите. Като десен защитник вместо Йохен Зайц започна Терзиев, централна двойка бяха капитанът Траян Дянков и Енис Хайри, а вляво действаше Орлин Старокин. В средата като външни халфове доверие получиха Пламен Крумов отдясно и новото попълнение Савио отляво. Ролята на вътрешни халфоне изпълняваха Цветомир Цонков и Тодор Паланков. Напред в тандем си партнираха Костадинов и Петков. В хода на второто полувреме Велков извърши 8 смени, но запази постройката.

Черноморци  владееха инициативата през целия мач, ала поредица от пропуски ги лиши от по-изразителна победа. С отлични  шансове до почивката се разминаха  Дянков, Петков, Хайри и Костадинов. Противникът репликира само с един опасен шут от средно разстояние на Цветан Илиев.

След  почивката натискът в синьо се усили. Резервата Георги Андонов  порази мрежата, но голът беше отменен  заради нарушение преди това на Петков. В 60-ата минута логичното се случи. Гостите сбъркаха при разиграване в центъра и Цонков с един пас изведе Костадинов очи в очи с вратаря Дилян Димов. Последва техничен прехвърлящ удар и гол! Секунди по-късно отново Костадинов можеше да удвои, но не намери топката със странична ножица. Веднага след това и мощен изстрел на Венцислав Бонев беше отразен с мъка от Димов. До края с нови пропуски се „отличиха” Петков и Костадин Дяков. За „Светкавица” най-чистото положение за изравняване беше пропиляно от Славчо Шоколаров, който се забави с шута.

Съставът  на „Черноморец-Бургас”: Дашев, Терзиев, Дянков, Хайри, Старокин, Крумов, Савио, Цонков, Паланков, Костадинов, Петков /Колев, Атц, Филипов, Бонев, Дяков, Андонов, Пехливанов, Андре/.

Утре  от 14.00 часа отново в Поморие бургаските „акули” приемат „Добруджа”. В игра в този мач ще се появят вратарят Паскал Борел, Мартин Тошев, Лис Муйтис и Муса Койта, които пропуснаха днешната проверка.