3. Черноморец (Бургас) прегази Добружда като гост (видео + снимки)

Черноморец (Бургас) прегази Добружда като гост (видео + снимки)

Играчите на Красимир Балъков с класическа победа

Отборът на Черноморец (Бургас) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Добруджа, в среща играна на стадион "Дружба" в Добрич.

Мачът започна с предимство за гостите. Още във втората минута Мартин Тошев беше изведен добре от Марсио и стреля, но без успех. В 12-та минута Цветомир Цонков проби отляво, напредна и прехвърли красиво вратаря на Добруджа Николов - 1:0.

Десет минути по-късно Георги Терзиев удвои преднината на „акулите” с глава след пряк свободен удар, изпълнен от Марсио.

В 41-та минута Мартин Тошев отново беше изведен добре от Марсио, и отново сгреши в удара си към вратата. Домакините показха зъби чак в 52-та минута. Георги Терзиев от Черноморец се намеси решително и домакините останаха без гол.

В 74-та минута Черноморец направиха резултата класически. Резервата Дяков беше беше добре намерен от Андонов и вкара за 3:0. Андонов излезе очи в очи с вратаря на Добруджа четири минути по-късно, но вратарят спаси с максимални усилия. До края на двубоя двата отбора не можаха да сътворят опасни позиции с изключение на удара на резервата Муйтис, който мина на сантиметри от страничната греда.