3. Черно море взе глътка въздух след здрав бой над Пирин (ВИДЕО)

Черно море взе глътка въздух след здрав бой над Пирин (ВИДЕО)

Абдиков помогна за лесния успех на "моряците" с 5:1 след куриозен червен картон

Отборът на Черно море постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като днес разгроми с 5:1 тима на Пирин (Гоце Делчев). Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна и бе от програмата на 24-ия кръг на родната "А" група.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на "моряците", чиято задача бе улеснена допълнително от вратаря на неврокопчани Абди Абдиков, който си изкара куриозен червен картон още в 29-ата минута, след като удари съотборника си Атанас Фиданин в главата.

Иначе срещата започна с по-активна игра на варненци, докато гостите бяха добре групирани в половината си и чакаха възможностите си на контраатака.

В 17-ата минута обаче крепостта на неврокопчани падна, след като Райков проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Абдиков не успя да изчисти, кълбото стигна в Божилов, който с глава опъна мрежата на Пирин за 1:0.

Горещото време във Варна пък принуди главният съдия Димитър Андреев в 27-ата минута да прекрати срещата за няколко секунди, за да даде възможност на футболистите на двата тима да вземат по глътка вода.

След кратката почивка вратарят на Пирин Абди Абдиков влезе в разправия със съотборника си Атанас Фиданин, като дори го удари по главата, заради което реферът му показа директен червен картон.

След гола варненци продължиха да доминират и в 39-ата минута Идалго проби по десния фланг и намери Георги Илиев на точката на дузпата, откъдето капитанът на варненци не сбърка за 2:0.

През втората част доминацията на Черно море продължи, а още в 47-ата минута Божилов стреля опасно, но над вратата. Последва хубаво двойно подаване между Райков и Илиев, което завърши с неточен удар на крилото.

В 53-ата минута резервният вратар на гостите Юсев трябваше да се намесва след изстрел на Георги Илиев, а в 60-ата той отново направи хубаво спасяване, този път след удар на Райков.

Така дойде 70-ата минута, когато Инканго бе изведен зад гърба на противниковата отбрана и с премерен изстрел вкара дебютното си попадение за "моряците".

Само 4 минути по-късно Бергонси изведе Райков в коридор, крилото овладя и с хубав шут покачи на 4:0.

Черно море обаче не остави на спокойствие неврокопчани и в 85-ата минута резервата Илиян Капитанов направи разгрома на Пирин пълен след пас на Инканго.

120 секунди след това обаче гостите съумяха да отбележат почетен гол, не без помощта и на Георги Китанов. Една топка бе върната към стража на "моряците", той тръгна да лъже резервата Петров, който обаче му отне и оформи крайното 1:5.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14:39 -25 21
14 Миньор Пк 23 4 5 14 14:36 -22 17
15 Етър 23 4 4 15 18:53 -35 16
16 Монтана 24 3 4 17 23:42 -19 13