3. Черно море - Спартак 0:0 след първото полувреме

Черно море - Спартак 0:0 след първото полувреме

Черно море и Спартак завършиха 0:0 след края на първото полувреме във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов.

Черно море и Спартак завършиха 0:0 след края на първото полувреме във варненското дерби от 13-ия кръг на футболната „А” група. Двубоят се играе на стадион „Тича”, а главен съдия ще е Стефан Спасов. Това е мач номер 60 между двата тима, като на стадиона има около 7 000 зрители, предаде репортер на „Нов Спорт”.

Мачът започна по-добре за Черно море като в 10-ата минута Георги Илиев навлезе в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Николов. 5 минути по-късно попадение на Мирослав Манолов бе отменено заради засада. Последва хубав удар на Моралес от Спартак, който мина над напречната греда на Илчев. В 29-ата минута Йордан Юруков стреля от пряк свободен удар, вратарят Николов спаси, след което се стигна до сблъсък между Манолов и Иванович. Съдията Спасов показа жълти картони и на двамата. В 36-ата минута много силен удар на Андре бе отразен невероятно от вратаря на Спартак в ъглов удар. До края на първата част добри възможности за Черно море се откриха пред Фернандес и Илиев, но те не успяха да ги реализират.
Преди началото на мача Милен Петков отпадна от състава на Черно море заради контузия, като има съмнение за скъсан бедрен мускул.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Черно море: 1. Илчев    7. Стоянов   15. Александров   31. Манолов   23. Д.Георгиев   8. Андре   77. Юруков   5. Домакинов   21. Илиев   3. Периш   9. Фернандес

Спартак: 1. Николов   33. Д.Дончев   3. Ст. Георгиев   16. Димов   19. Петров   6. Иванов   28. Ст. Дончев   4. Моралес   5. Маринов   23. Иванович   8. Сакалиев
Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза