3. Черно море разкости Монтана с 3 гола за 4 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море разкости Монтана с 3 гола за 4 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

С 4:0 на "Огоста" моряците записаха най-убедителната си победа този сезон, тимът на Феро с пета поредна загуба

С четири гола през второто полувреме Черно море се разправи с Монтана в 15-ия кръг на „А” група и нанесе пета поредна загуба на новаците.

Без да създаде чисто голово положение, Монтана беше по-опасният отбор през първото полувреме. Но през второто получи три гола в рамките на 4 минути срещу преобразения Черно море. Бурабия, Курьор и Еуженио решиха мача между 63-ата и 67-ата минута преди резервата Вареа да довърши домакините в 77-ата минута.

Моряците спечелиха важни точки след серията от две поредни загуби и дръпнаха до 6-ото място с 21.

А тимът, воден от Ферарио Спасов, изравни антирекорда през сезона на последния Пирин, фиксиран между втория и шестия кръг, за да остане в зоната на баража с 12 точки, с 6 повече от благоевградчани и с 3 по-малко от Ботев, който приема Берое в неделя.

В скучните първи минути домакините бяха по-настоятелни, но високите защитници на Черно море се справиха с изсипванията дълбоко в наказателното поле. Сергей Георгиев най-често тормозеше моряците по десния фланг.

Може би най-опасното положение в първия половин час беше бомбен шут на Стенио, профучал покрай сглобката в аут.

Черно море се оголи отзад и в рамките на една минута, 31-ата, Монтана имаше две положения. Грешка на Китанов при изнасянето едва не му причини сериозни главоболия преди Поплатник с великолепна техника да си освободи позиция на границата на наказателното поле и да стреля слабо в ръцете на вратаря.

Преди почивката играта се оживи, като Монтана създаде още няколко ситуации. Домакините имаха претенции за дузпа за удар в ръката на Венков, което говореше красноречиво, че няма нищо нередно. Две минути по-късно Китанов спаси фалцов удар на Борислав Балджийски от фаул, насочен технично в долния ъгъл на вратата.

Никола Спасов нанесе корекции на почивката и Черно море за пореден път записа далеч по-добро второ полувреме. След скучни първи 15 минути на втората част моряците вкараха три гола между 63-ата и 67-ата минута.

Бурабия препарира Христо Иванов със странична ножица за 1:0, Курьор се пребори с Михов две минути по-късно, когато получи пас от половината на Черно море, за да прати в близкия ъгъл на вратаря за 2:0 и за 5-ия си гол този сезон. После Курьор асистира и на Педро Еуженио, който за първи път беше титуляр за моряците, за да прокара португалецът топката между краката на Иванов.

Резервата Хуан Мануел Вареа довърши спрелия да играе Монтана с четвърти гол от воле в 77-ата минута, а Курьор се отличи с втора асистенция. Аржентинецът не бе играл от 18 септември. Днес вкара втория си гол този сезон.

Така, Черно море спечели 6-ата си и най-убедителна победа този сезон и първа като гост от 2 август насам, за да прекъсне серията от две поредни загуби. А Монтана не успя да вкара гол в 5-а поредна среща и записа 5-а поредна загуба.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение