3. Черно море прегази и Миньор, „моряците” с пълен актив след 4-ия кръг (видео+снимки)

Варненци се наложиха над „чуковете” с 2:0, нов страхотен мач за Паломино

Отборът на Черно море продължава с невероятните си игри в началото на този сезон, след като днес се наложи с 2:0 над състава на Миньор. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе от програмата на 4-ия кръг на родната „А” група.

Лятното попълнение на варненци – Хермес Паломино, направи поредния си страхотен мач като асистира и за двете попадения на Черно море. Иначе Илиев откри в 34-ата минута, а крайното 2:0 оформи Капитанов в 36-ата. Дебют за „моряците” направи дошлият от Сливен Християн Попов.

Двубоят започна с натиск на домакините и възможност за Паломино още във 2-та минута. Тогава венецуелецът получи в наказателното поле и стреля силно с левия крак, но кълбото премина високо над вратата. 180 секунди по-късно Георги Илиев получи около точката на дузпата и шутира по земя с десния крак, ала ударът му бе много слаб и не затрудни Чворович.

След първите 10 минути „чуковете” съумяха да отблъснат натиска на „моряците” и пренесоха играта в центъра на терена, което уби значително и темпото на игра.

Така дойде 34-ата минута, когато Паломино получи в лявата част на наказателното поле, освободи се от защитник и стреля с десния крак, Чворович спаси, но при добавката Георги Илиев не сбърка на празна врата - 1:0.

Веднага след подновяването на играта варненци нокаутираха своя съперник с второ попадение. Тогава Паломино проби мощно по левия фланг и центрира по земя в пеналта, където непокритият Капитанов удвои преднината на „моряците”.

В самия край на полувремето Том опита късмета си от границата на наказателното поле с десния крак, но Пиргов внимаваше и спаси удара му.

Втората част започна спокойно за варненци, които продължаваха да владеят инициативата, но атаките им вече бяха доста по-прагматични, с оглед факта, че те имаха преднина от два гола. В 51-ата минута Паломино стреля от границата на пеналта, ала Чворович внимаваше и спаси.

В 59-ата минута пред домакините се откри нов страхотен шанс за гол, след като Илиев засече с левия крак хубаво центриране отляво, но Чворович отново показа страхотен рефлекс и изби в корнер.

Така дойде 78-ата минута, когато Бибишков успя да върне едното попадение, но то бе отменено заради засада.  В самия край на мача, в 90-ата минута, резервата Манолов проби по десния фланг и стреля по диагонала, ала топката премина близо до дясната греда на Миньор.

До края на двубоя обаче зрителите на стадион „Тича” не видяха повече голове и така Черно море се наложи над „чуковете” с 2:0 и събра пълен актив от 12 точки след първите си 4 мача от новия шампионат.

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч