3. Черно море победи с 1:0 Черноморец (Балчик)

Черно море победи с 1:0 Черноморец (Балчик)

Исмаил Иса вкара единствения гол в контролата

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в контролна среща на стадион „Младост“.

В спаринга треньорът на „моряците“ Илиан Илиев използва играчи, който не записаха много игрови минути в първите два мача за първенство, както юноши от школата на клуба.

Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути. Единствения гол в срещата реализира Исмаил Иса.

Като цяло мачът премина с повече единоборства и без много положения пред двете врати.

В 9-ата минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса получи в половината на Балчик, нахлу в наказателното поле на гостите и леко под ъгъл вкара за 1:0. В 19-ата минута Ангел Ангелов пусна пас към Матеус Машадо, който с левия крак стреля, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

В 22-рата минута Николай Златев опита удар по диагонала, след самостоятелен пробив, но стреля покрай вратата. При удара Златев усети проблем в бедрото и бе заменен.

В 26-ата минута бранител се опита да изчисти топката след центриране на Ангел Ангелов, тя обаче попадна в Арлин Дакай, който стреля от въздуха, но кълбото премина на сантиметри от страничната греда.

В 47-ата минута Джорджио Димитров засече с глава центриране от корнер, но не затрудни вратаря на „моряците“ Галин Григоров. В 18-ата минута отново Джорджио Димитров бе изведен на добра позиция отдясно, нахлу в накзателното поле и стреля, но Галин Григоров улови.

Състав на Черно море: Иван Дюлгеров (36-Галин Григоров), Росен Стефанов, Наско Янков (36-Берк Бейхан), Мартин Дичев, Ангел Ангелов, Стефан Велев, Арлинд Дакай, Мишаел Алвес (36-Симеон Савов), Николай Златев (20-Даниел Полонски), Матеус Машадо, Исмаил Иса.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!