3. Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в контрола

Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в контрола

Черно море записа победа в третата си контрола от зимната подготовка. "Моряците" победиха с 2:0 тима на Черноморец (Балчик), като попаденията реализираха Александър Василев през първата част и Марин Петков в 80-ата минута. Спарингът се игра на стадион "Младост", а в него Илиан Илиев използва два различни състава през двете полувремена.

Така Черно море записва втора победа в контролите след успеха с 1:0 срещу Фарул в Констанца, а срещу втория тим на ФК ЦСКА 1948 "моряците" направиха 0:0 в Обзор.

В 9-ата минута Черно море можеше да открие резултата. Вратарят на Балчик в опита си да изчисти топката, я изрита в главата на Сула, а тя за малко да влезе във вратата. В 17-ата минута след многоходова атака, топката стигна до Закария Беншаа, който стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 19-ата минута "моряците" поведоха в резултата. След добра атака, топката попадна в Александър Василев, който с удар от около 25 метра заби кълбото в горния десен ъгъл на стража на гостите за 1:0.

В 27-ата минута Сула стреля опасно от пряк-свободен удар, но покрай страничния стълб на вратата. В последната минута на първата част Сула центрира в наказателното поле, където Закария Беншаа стреля с глава, но не намери целта.

През втората част Илиан Ииев пусна нови 11 футболисти - Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

В 51-вата минута Алекс Фернандес напредна в половината на Черноморец, пусна към Исмаил Иса, който се опита да пусне топката покрай вратаря, но тя мина край страничната греда.

В 67-ата минута Николай Златев напредна по десния фланг и центрира по земя около точката на дузпата, където Васил Панайотов се опита да насочи кълбото във вратата на тима от Балчик, но точно преди да нанесе удар, тя отскочи и халфът я прати над вратата.

В 70-ата минута Исмаил Иса изведе Димитър Петров отляво, който напредна в наказателното поле и бе фаулиран от бранител, но главния съдия, изненадващо не посочи бялата точка.

В 75-ата в игра се появи Марин Петков, който зае мястото на Димитър Петров.

В 80-ата минута Исмаил Иса центрира отляво, а Марин Петков с глава вкара за 2:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Александър Василев, Цветомир Панов, Стефан Велев, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Мишаел Алвес, Закрия Беншаа, Матеус Машадо.

Второ полувреме: Георги Георгиев, Наско Янков, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Димитър Петров, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача