3. Черно море би слаб Левски в реванша, но отпадна от Купата на България (видео)

Черно море би слаб Левски в реванша, но отпадна от Купата на България (видео)

"Моряците" се наложиха с 1:0 във Варна, юношите на Черно море Даниел Димов и Илиан Илиев изгонени

Отборът на Левски очаквано се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, въпреки че днес загуби реванша срещу Черно море с 0:1. Мачът се игра на стадион "Тича", а първата среща на "Георги Аспарухов" завърши с разгром с 4:0 в полза на столичани и така те с общ резултат 4:1 продължават в следващата фаза.

Като цяло срещата не бе особено атрактивна, с оглед лошото състояние, в което се намираше тревното покритие на "Тича". Все пак "моряците" имаха значително повече шансове от "сините" за отбелязване на гол, като дори удариха и греда в самото начало.

Левски завърши мача и с 10 човека, след като в 69-ата минута Даниел Димов напусна преждевременно терена заради втори жълт картон. Малко след това и наставникът на "сините" Илиан Илиев бе изгонен от резервната скамейка за реплика към рефера Табаков.

Любопитното в случая е, че и двамата са юноши именно на Черно море.

Двубоят започна с отлична възможност за домакините, след като още в 3-та минута Дончо Атанасов шутира силно от малък, принуждавайки Пламен Илиев да избива топката в гредата.

Като цяло "моряците" бяха по-активният тим, докато старши треньорът на Левски Илиан Илиев бе избрал по-прибрана тактика, с оглед факта, че бе дал и почивка на голяма част от титулярите си, сред които Рамос, Станислав Ангелов, Мулдер, Гаджев, Силва и Де Карвальо.

Положенията пред Пламен Илиев обаче идваха по-скоро след удари от дистанция, отколкото след някакви бързи комбианции. В 10-ата минута Дончо Атанасов също опита късмета си от дистанция, но кълбото излезе в аут.

Първият удар към вратата на "моряците" дойде чак в 29-ата минута, когато Колев трябваше да се намесва след шут от фаул Йовов. Последва неточен удар на Тонев, а в 42-ата минута Пламен Илиев спаси изстрел на Капитанов.

В 43-ата минута юношата на Левски - Живко Атанасов, можеше да се разпише, след като топката му бе свалена с глава от Александър Александров, ала след удара му кълбото рикошира в бранител на Левски и опасността премина.

В 44-ата минута дойде и най-чистото положение за варненци през първата част. Тогава Дончо Атанасов центрира опасно в пеналта на Левски, където Божилов засече слабо с глава и Пламен Илиев спаси.

Втората част отново стартира с по-активна игра на Черно море и с неточни удари на Божилов и Дончо Атанасов. В 63-ата минута пък, Живко Атанасов отново можеше да вкара на родния си тим, ала изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

Така дойде 69-ата минута, когато столичани останаха с 10 човека на терена за втори жълт картон на Даниел Димов. След изпълнението на фаула Атанасов разигра късо с Рахим, вторият стреля, топката рикошира в бранител на "сините" и стигна до Росен Колев, който отблизо не сбърка, давайки аванс на "моряците" - 1:0.

120 секунди по-късно, главният рефер Георги Кабаков, изгони от резервната скамейка на "сините" Илиан Илиев заради репликиране.

До края на двубоя обаче темпото изненадващо спадна и нови голове на стадион "Тича" във Варна нямаше. Така Черно море победи Левски с 1:0 в осминафиналния реванш от турнира за Купата на България, но с общ резултат 1:4 отпадна от надпреварата.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия