3. „Черно-бяла” вихрушка обърна Левски за минути в драма с продължения, 3 гола, 3 греди и 3 червени картона (видео+снимки)

Голове на Венков в последните секунди на редовното време и на капитана Лазаров на старта на продълженията пратиха Локо (Пд) на полуфинал за Купата на България

Пловдивският Локомотив отстрани Левски в изключително зрелищен и драматичен мач от ¼-финалите на турнира за Купата на България след успех с 2:1 след продължения на стадиона в парка „Лаута”. "Смърфовете" обърнаха "сините" от 0:1, като стигнаха до изравняване в третата минута на добавеното време чрез Венков, а в продълженията от по 15 минути Лазаров вкара втори гол за домакините пред около 12 000 зрители, които видяха истински трилър на терена.

Левски бе открил резултата с гол на Тони Калво през първото полувреме, когато Локомотив удари три греди, а спорно решение на рефера при атака на домакините да не отсъди нарушение позволи на столичани да отбележат. "Сините" бяха близо до крайния успех, но предпочетоха да пазят резултата и бяха изравнени в края.

В продълженията Лазаров вкара втори гол за пълния обрат преди Йовов и Де Карвальо да бъдат изгонени с директни червени картони за сблъсък помежду им в неигрова обстановка. Малко преди края на продълженията и Кристовао Рамос се запъти към съблекалните за втори жълт картон.

Жребият за полуфиналите е в петък от 11:00 ч. До тази фаза засега достигнаха Лудогорец и Литекс. Двубоят между Септември (Симитли) и ЦСКА ще излъчи последния полуфиналист.

Още в 1-ата минута Локо Пд можеше да открие резултата. Бившият „смърф” Милиев едва не си отбеляза автогол в опита да избие центриране пред вратарското поле на Лазаров.

Домакините бяха по-настойчиви в първите минути. В 15-ата минута Левски създаде положение. Жуниньо повтори фирменото изпълнение на днешната резерва Христо Йовов с пропуск от непосредствена близост, но се оказа, че бразилецът е бил в засада.

Повратен момент в мача се оказа решение на рефера в 20-ата минута, когато Здравко Лазаров понечи да стреля от границата на наказателното поле, но Мулдер му попречи, Ивайло Стоянов продължи играта и в ответната атака Левски вкара гол. Останаха съмнения за нарушение на бранителя на Левски, също както и дали влизането му, което беше с шпагат, е било на линията или в пеналтерията. Иначе публика и отбор на домакините вдигнаха ръце, претендирайки за такова.

И докато „черно-белите” бяха разконцентрирани от тази ситуация Левски създаде атака по крилото, при която откри резултата. Рамос видя непокрития Калво във вратарското поле на Локо и веднага му подаде отдясно. Испанецът засече с крак в мрежата на Караджов.

Последва силен порив на Локомотив. Първо в 28-ата минута Даксон нацели сглобката. Две минути по-късно капитанът Лазаров също удари напречната греда с шут от свободен удар. Караджов спаси удар на Калво преди Даксон да удари още една греда. Той стреля с левачката от границата на наказателното поле и левият стълб този път помогна на Пламен Илиев.

Така дойде почивката.

В началото на втората част Левски подхвана инициативата, но не създаде положение пред вратата на Локомотив. Все пак тимът на Николай Костов беше изнесен далеч по-напред, отколкото игра през първото полувреме. После ролите се размениха и домакините тръгнаха в атака. Темпото обаче беше далеч от по-ниско, отколкото беше преди почивката.

До 71-ата минута почти нищо не се случи. Локо беше близо до изравнителен гол, но Де Карвальо не успя да преодолее Пламен Илиев.

В 73-ата минута Рамос удари неволно топката с лакът в наказателното поле. Реферът обаче не даде дузпа. Две минути по-късно Де Карвальо бе изведен сам срещу вратаря и въпреки че беше на една линия със синята отбрана, му бе вдигната засада.

В края Левски се прибра дълбоко в своята половина, а Локо се хвърли на щурм. Чак в 3-ата минута на 6-минутното добавено време домакините стигнаха до изравнителен гол. Даксон центрира от корнер на близката греда, където Бенжелюн продължи топката на задната. Там непокритият Венков с глава засече под гредата за 1:1.

Цели 9 минути продължи добавеното време на редовните 90, защото се стигна до стълкновение между играчи на двата отбора, от което с червени картони излязоха резервата Йовов и Де Карвальо.

Започнаха продълженията от по 15 минути. В 92-ата минута Лазаров направи 2:1 за Локо. Той се възползва от грешка на Диамутен, майсторски излезе от опеката на Йордан Милиев и с удар с левия крак вътре в наказателното поле матира Митрев, който в 82-ата минута бе заменил контузилия се Пламен Илиев.

Левски не успя да реагира на отправеното предизвикателство до края на второто продължение и напусна надпреварата за втора поредна година на четвъртфиналите, след като миналата година отпадна с дузпи от Литекс. В 119-ата минута Левски остана с 9 души на терена, след като Рамос спря с ръка атака на Локо (Пд) и бе изгонен за втори жълт картон.