3. Ботевистите на Тони Здравков отнеха първи точки от шампиона

Ботевистите на Тони Здравков отнеха първи точки от шампиона

Ботев (Враца) изненадващо завърши 1:1 у дома с Лудогорец

Шампионът Лудогорец загуби първи точки през новия сезон, след като днес изненадващо завърши наравно 1:1 с отбора на Ботев (Враца). Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група.

Гостите излязоха напред в резултата в 14-ата минута чрез Генчев, а крайното 1:1 оформи Атанасов в 63-ата.

Срещата очаквано започна с по-активна игра на шампионите, които можеха да излязат напред в резултата още в 3-та минута, но ударът на Генчев излезе в аут. По-доброто представяне на „орлите” продължи и Станислав Генчев отново получи възможност да обстрелва противниковата врата, ала този път шутът му бе спасен от Михаил Иванов.

Така се стигна до 14-ата минута, когато Лудогорец все пак успя да излезе напред в резултата. Тогава след хубава акция топката стигна в наказателното поле в Мирослав Иванов, който върна около точката на дузпата за Генчев, а полузащитникът с хубав шут даде аванс на гостите.

Веднага след това попадение Мирослав Иванов можеше да удвои с красива задна ножица, ала Куанг сложи тялото си на пътя на кълбото и изчисти.

Последваха няколко спокойни минути преди да дойде 31-ата, когато Миро Иванов шутира опасно от фаул, ала топката премина встрани от вратата. В 35-ата пък Михаил Иванов сбърка при изритването на една топка, която попадна в Марселиньо, но той не успя да уцели вратата.

До края на полувремето капитанът на Лудогорец – Емил Гъргоров, шутира опасно на два пъти, ала Михаил Иванов бе на място и спаси. Ново попадение обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за шампионите.

Втората част стартира доста скучно, като в началните минути и двата отбора не сътвориха нищо интересно пред двете врати. Първата по-интересна ситуация дойде в 61-ата минута, когато Мирослав Иванов намери влезлият на полувремето Кешада на добра позиция, последният стреля, но встрани от вратата.

В ответната атака обаче, домакините попариха шампионите след хубава контраатака. При нея Андрей Атанасов бе изведен зад гърба на отбраната на Лудогорец, шутира, топката се отби в Чворович и влезе в мрежата му – 1:1.

След гола гостите се настаниха трайно в половината на Ботев, но така и не успяваха да стигнат до опасно положение пред Михаил Иванов. Действията им обаче изглеждаха малко хаотични и хората на Ивайло Петев опитваха да преодолеят отбраната на врачани основно с центрирания.

В 76-ата минута Барт засече с глава центриране на Гела, но кълбото излезе в аут. В 82-ата пък, Стоянов центрира от фаул в пеналта за Марселиньо, който бе оставен непокрит, но стреля в аут.

В последните 10 минути играта се изнерви страшно много и реферът Вихрен Манев набързо показа 4 жълти картона. До края обаче натискът на Лудогорец не даде резултатът и така мачът завърши наравно 1:1.

След хикса „орлите” остават еднолично начело във временното класиране на „А” група, с актив от 25 точки, на 3 пред 2-ия Левски. Домакините от Ботев пък са 14-и със 7 пункта.